Kým Netflix si v súčasnosti láme hlavu nad tým, ako si zlepšiť trhovú pozíciu a zastaviť masívny odliv predplatiteľov, v tábore jedného z jeho najväčších konkurentov majú dôvod na radosť. Ako informuje Variety, streamovacia služba Disney+ v uplynulom kvartáli zaznamenala silný divácky dopyt a výrazne rozšírila rady svojich zákazníkov.

Pozitívne prekvapenie

Platforma si za uplynulý štvrťrok pripísala 7,9 milióna nových predplatiteľov, čím predbehla aj predikcie analytikov. Tí rast služby pôvodne odhadovali na 5,2 milióna nových abonentov. Celkový počet predplatiteľov Disney+ sa tak vyšplhal na 137,7 milióna.

Výrazný nárast je pomerne prekvapivý, služba totiž v uplynulom kvartáli neexpandovala do žiadnych nových regiónov. Chystá sa tak urobiť až v najbližších týždňoch, kedy bude spustená až v 52 krajinách v Európe, Afrike a na Blízkom východe.

Disney+/FonTech

Chýbať medzi nimi nebude ani Slovensko, kde bude Disney+ dostupné od 14. júna. Len pár dní dozadu platforma u nás spustila registráciu nových zákazníkov, navyše spojenú s atraktívnou uvádzacou zľavou.

Výkonný riaditeľ Disney, Bob Chapek, nad výsledkami vyjadril spokojnosť a zdôraznil, že dlhodobý cieľ služby, ktorým je získať 230 až 260 miliónov predplatiteľov do roku 2024 je „veľmi dosiahnuteľný„. V prevádzkových príjmoch však spoločnosť za očakávaniami investorov o niečo zaostala a dosiahla príjem 19,25 miliardy dolárov. Pôvodne sa počítalo s 20 miliardami.

Netflix sa trápi, ostatným sa darí

Prekvapivo vysoký prírastok nových predplatiteľov v tábore Disney je zlou správou pre Netflix, ktorý v súčasnosti čelí odlivu predplatiteľov a len za najbližšie mesiace ráta so stratou 2,5 milióna abonentov. Spoločnosť na trend plánuje reagovať predstavením lacnejšieho predplatného s reklamami, rovnako chce zakročiť proti neoprávnenému zdieľaniu účtov.

Prakticky všetkým ostatným hráčom okrem Netflixu sa však výborne darí. HBO Max si za uplynulý rok pripísalo 12,8 milióna predplatiteľov, navyše dokončilo zlúčenie s Discovery+, z ktorého chce dvojica služieb už v blízkej budúcnosti vo veľkom ťažiť.

Disney

Nárast predplatiteľov hlási aj americká platforma Paramount+, ktorá bude u nás spustená v podobe streamovacej služby SkyShowtime. Paramount+ celkovo dosiahol už 40 miliónov predplatiteľov, takmer 7 miliónov z nich pribudlo v prvom štvrťroku 2022.

Služba za to vďačí predovšetkým atraktívnemu exkluzívnemu obsahu – masívnu odozvu od televíznych fanúšikov zaznamenal sci-fi seriál Halo, bodujú však aj projekty čoraz populárnejšieho Taylora Sheridana ako Mayor of Kingstown, Yellowstone či jeho spin-off 1883.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP