9. a 10. novembra 2022 sa viac ako 200 účastníkov stretlo v Jasnej na 2. ročníku konferencie Qubit Tatry 2022. Vďaka odbornej programovej komisii na konferencii aj tento rok odzneli témy na najvyššej profesionálnej a kvalitatívnej úrovni a predstavili sa vízie pre budúcnosť informačnej a kybernetickej bezpečnosti.

37 profesionálov zo súkromného, štátneho aj akademického sektora odprezentovalo aktuálne trendy v oblasti riešenia bezpečnostných incidentov, cloudovej bezpečnosti či optimálnej bezpečnostnej architektúry. Druhý deň nechýbali ani atraktívne školenia Kritického myslenia, kartovej hry Backdoors&Breaches a exkluzívne klubové stretnutia – CISO Club, Audit Club a DPO Club pod vedením ich chairmanov.

Qubit Conference

Z  diskusií vyplynulo viacero záverov a odporúčaní pre dobrú prax v otázkach regulácie, auditu, prípravy na zvládanie krízových situácií či postupov pri prevencii a samotnom riešení bezpečnostných incidentov.

Veľmi sa tešíme, že aj tento rok sa konferencie Qubit v Jasnej zúčastnilo množstvo odborníkov, stálych ale aj nových účastníkov, ktorí vďaka získaným informáciám a poznatkom, môžu šíriť povedomie o dôležitosti témy aj v rámci svojich organizácií. Naším hlavným cieľom je aj naďalej prepájanie cybersec komunity a vytváranie jedinečného priestoru na diskusiu. Ďakujeme ešte raz všetkým našim rečníkom, sponzorom a partnerom za ich aktívnu pomoc a podporu, a  veríme, že sa s väčšinou z nich opäť stretneme aj na Pražskom Qubite v máji 2023.“ uvádza Mária Krahulecová, konateľka a spoluzakladateľka spoločnosti QuBit Security.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP