Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ako si si už určite všimol, šíreniu nepravdivých správ či hoaxov sme sa na našom portáli venovali už viackrát. Táto téma sa nanešťastie stáva čoraz viac aktuálnou, nakoľko sa falošné správy a viaceré podvody šíria internetom takmer rýchlosťou svetla. Dobrou správou však je, že  u nás dnes proti šíreniu nepravdivých informácií bojuje viacero médií, orgánov, ale aj samotná Polícia SR.

Policajný zbor SR dokonca spustil facebookovú stránku, kde už dlhšiu dobu dochádza k zhromažďovaniu hoaxov a podvodov a zdá sa, že takáto forma varovania sa celkom osvedčila. Medzi najčastejšími prípadmi v posledných dňoch sa objavili viaceré reťazové správy na Facebooku, nakoľko sociálne siete predstavujú najjednoduchší spôsob zdieľania nepravdivých informácií. Nedávny prípad sa týkal na prvý pohľad nenápadnej mobilnej aplikácie, ktorá však môže narobiť poriadne veľa nepríjemností.

Prečítajte si tiež!
Slovensko je terčom mnohých hoaxov: Kto je kompetentný, aby rozhodol v týchto prípadoch?

Ďalšia aplikácia, ktorá narobí nepríjemnosti

Jedná sa o aplikáciu s názvom World Translatorktorú bezpečnostní analytici spoločnosti ESET označili ako rizikovú. Aplikácia totiž umožňovala útočníkom získať vzdialený prístup napríklad k bankovému účtu, ale aj SMS správam, ktoré predstavujú druhý najčastejšie používaný overovací faktor pri prevode peňazí.

O tejto podvodnej aplikácii na svojej  stránke s dobrým úmyslom, aby túto aplikáciu používatelia na Slovensku určite nesťahovali informovala aj Polícia SR. V súčasnosti je však už World Translator dlhšiu dobu z obchodu Google Play odstránený, takže sa nemusíme obávať. Najčastejším cieľom útočníkov sa stali používatelia z Českej Republiky a samotná aplikácia mala viac než 10 tisíc stiahnutí.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú