Dĺžka Škody Kamiq činí 4 241 milimetrovrázvor náprav je 2 651 milimetrov, čo je o 100 milimetrov dlhší rázvor, než u spomínaných priamych konkurentov. To má podľa Škody pomôcť pasažierom k väčšiemu priestoru na zadných sedadlách.

Kufor ponúkne celkový objem 400 litrov a po sklopení zadných sedadiel sa objem zväčší na 1 395 litrov. Po exteriérovej stránke zaujmú predovšetkým predné svetlomety pozostávajúce z LED diód. Tie budú slúžiť ako denné svietenie nad hlavnými svetlometmi. Podobne ako to pred pár rokmi zaviedol Citroën so svojim modelom C4 Cactus.

Odvoláva sa na model Scala

Po interiérovej stránke sa crossover veľmi podobá hatchbacku Scala. Týka sa to predovšetkým palubnej dosky. Aj Kamiq môže mať digitálny štít s uhlopriečkou 10,25″. V štandardnej výbave však môžeme nájsť aj klasické budíky. Samostatný hlavný displej s uhlopriečkou 9,2″ je umiestnený v zornom poli vodiča. Chýbať nebude ambientné osvetlenie a čalúnený materiál Suedia, ktorý pripomína Alcantaru. Medzi doplnkovú výbavu patrí aj vyhrievanie čelného skla, volantu či zadnej lavice.

Po motorickej stránke sa Kamiq takisto prikláňa na nôtu Scala. Základom bude trojvalcový motor 1,0 TSI s výkonmi 70 a 85 kW. Slabšia motorizácia bude spriahnutá s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, silnejšia dostane šesťstupňový manuál alebo sedemstupňový automat. Vrcholom benzínového portfólia bude motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW a na výber bude z manuálnej a dvojspojkovej prevodovky.

Do auta môžeš osadiť aj diesel 1,6 TDI s výkonom 85 kW. Rovnako je aj možnosť plynovej verzie 1,0 G-Tec s výkonom 66 kW spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Nádrž na CNG bude mať veľkosť 14,2 litrov. Škoda s jej sloganom “Simply Clever” ponúka aj prvky v znamení tohto hesla. Môžeme k nim priradiť plastové lišty či silikónový lievik do ostrekovačov. Prvé oficiálne ceny Škody Kamiq by sme sa mali dozvedieť v máji. Vtedy zároveň dôjde aj k predpredaju vozidla

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom