Na MWC 2017 nie sú prezentované len najnovšie smartfóny, ale aj ostatné technologické novinky. Práve spoločnosť Sony si na tento veľtrh so sebou priniesla okrem nadupanej Xperie XZ Premium aj doslova šialený projektor. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sony Xperia Touch je nový Android projektor japonského technologického giganta. Azda najzaujímavejšou funkciou tohto zariadenia je schopnosť premeniť akýkoľvek povrch na 23-palcovú dotykovú plochu s rozlíšením 1366 x 768 pixelov, ktorá je rozšíriteľná až na 80″. Samotná plocha podporuje 10-násobný multitouch a jej maximálny jas je 100 luménov. Obraz vysiela projekčný čip SXRD.

Sony Xperia Touchzdroj fotografie: Sony

Výrobca pre Xperia Touch vytvoril vlastné úživateľské rozhranie postavené na Androide 7.0, ktoré je naozaj intuitívne. Samozrejmosťou je plná podpora aplikácií z obchodu Google Play, čím sa z Xperia Touch stáva plnohodnotné multimediálne zariadenie. Pozeranie videí alebo filmov, prezeranie fotiek, hranie hier či prehliadanie internetu, toto všetko Xperia Touch dokáže. Výrobca, bohužiaľ, neuvádza presný typ procesora, no vo výbave nájdeme 3 GB RAM pamäť, 32 GB internú pamäť aj 13 MPx ExmorRS fotoaparát.

Sony Xperia Touchzdroj fotografie: Sony

Xperia Touch disponuje aj dvojpásmovými stereo reproduktormi, USB Type-C konektorom, HDMI typu D, NFC, Wi-Fi 11 a/b/g/n/ac, GPS i Bluetooth 4.2. Novinka od Sony sa do predaja dostane vo vybraných krajinách už túto jar za 1499 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
30%
Chcem to
25%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]