banner-mi5-pro
Spoločnosť Xiaomi vo februári tohto roka dokázala ohúriť celý technologický svet svojou novou vlajkovou loďou s názvom Xiaomi Mi5. Tento smartfón prišiel s nekompromisnými parametrami, ktoré od samého začiatku predaja predurčili toto zariadenie na nemalý úspech. Nejeden konkurenčný výrobca sa však rozhodol tento úspech zneužiť vo svoj prospech tým, že Mi5-ke ukradne jeho podarené dizajnové črty.

Po low-ende od spoločnosti Elephone prišiel na rad ďalší „zlodej“, ktorým je tentoraz spoločnosť Sharp. Tento technologický gigant smartfóny predstavuje viac-menej sporadicky a treba povedať, že mobilný trh pre tohto výrobcu nepredstavuje hlavnú oblasť záujmu. Napriek tomuto faktu sme sa od Sharpu dočkali viacerých solídnych zariadení, ktoré vynikajú, ako inak, svojím displejom. Ten je hlavne v modelovej rade zariadení Aquos osadený do konštrukcie s najlepším pomerom veľkosti displeja k celkovej veľkosti zariadenia. Japonská spoločnosť nám však odhalila zariadenie, ktoré do tejto modelovej rady nepatrí. Je ním Sharp M1 s 5,5-palcovým FullHD displejom a dizajnom, ktorý nápadne pripomína Xiaomi Mi5.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

sharp-m1-3

Čo sa týka špecifikácií, novinka od Sharpu za vlajkovým modelom od Xiaomi mierne zaostáva. Hlavnou ťažnou silou M1-ky je procesor od spoločnosti MediaTek. Konkrétne sa jedná o 8-jadrový čipset MT6753 taktovaný na frekvencii 1,3 GHz. Ten dopĺňa 3 GB pamäť RAM spolu s 32 GB interným úložiskom. Na zadnej a rovnako aj prednej strane sa nachádzajú 13 MPx fotoaparáty. Batéria s kapacitou 2600 mAh sa postará o priemernú až podpriemernú výdrž. Vhod padne podpora microSD kariet do veľkosti 64 GB. Softvérovú stránku smartfónu zabezpečí Android 6.0 Marshmallow v takmer čistej verzii. Novinka príde s podporou zatiaľ neznámych LTE pásiem. Sharp M1 nebude obsahovať skener odtlačkov a jeho oficiálne predstavenie je naplánované na 15. august. Cena by sa podľa všetkého mala pohybovať okolo sumy 256 €.

TIP: Sharp Aquos mini je kompaktná, 4,7-palcová novinka s high-end vnútrom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom