Iste dobre vieš, že technológie, a špeciálne smartfóny, sa vyvíjajú neuveriteľne rýchlym tempom. Ich výrobcovia vďaka tomuto rýchlemu vývoju značne skrátili čas, ktorý na ich nové vlajkové lode musíme čakať. Z tohoto dôvodu tak noviniek s nekompromisnou výbavou vídame čoraz viac. Toto sú tie najlepšie smartfóny predstavené v prvej polovici roka 2017.

Samsung Galaxy S8 / S8+

Hneď na úvod si povieme niečo o najúspešnejších zariadeniach z tohto zoznamu. Tými sú celkom určite nové vlajkové lode Samsungu s s označením Galaxy S8 a S8+. Pravdou je, že na ich úspechu sa síce veľkou mierou podieľajú ony samotné, no nepochybne zaň vďačia aj masívnej predajnej kampani. Reklamy na túto dvojicu smartfónov nájdeš takmer všade, avšak jedno sa Samsungu musí uznať.

zdroj fotografie: FonTech / Dávid Igaz

Najnižšia slovenská cena

Ak by totiž svojim novým vlajkových lodiam nedôveroval a nepovažoval by ich za to najlepšie, čo v súčasnosti dokáže vyrobiť, určite by do nich neinvestoval toľké peniaze. Ich najväčšou ozdobou je podarený dizajn spolu s bezrámikovým zahnutým 2K displejom. Len tak mimochodom, ide o najlepší zobrazovač, aký bol kedy v smartfóne použitý. Za zmienku však stoja aj skvelé foťáky, nekompromisný výkon a funkcie, ktoré u konkurencie nenájdeš. Zaujať ťa tak môže napríklad inteligentný asistent Bixby či odomknutie pomocou skenera očnej sietnice.

HTC U11

Zarobené na poriadny úspech má aj najnovší smartfón od spoločnosti HTC, ktorá po dlhej dobe vyrobila skutočne zaujímavý model. Jeho celý názov znie HTC U11 a už si možno počul, že ide v súčasnosti o najlepší fotomobil planéty. Odborníci z portálu DxOMark pridelili tomuto smartfónu neuveriteľných 90 bodov, čím prekonal teraz už druhý Google Pixel. Okrem najlepšieho foťáku však HTC-čko vyzbrojilo svoje najnovšie želiezko v ohni 5,5-palcovým 2K displejom a prekrásnym hliníkovo-skleným telom.

zdroj fotografie: HTC

Najnižšia slovenská cena

To na sebe nesie Boomsound stereo reproduktory, skener odtlačkov prstov umiestnený pod displejom a nezabudlo sa ani na zvýšenú odolnosť voči preniknutiu vody a prachu vďaka certifikácii IP67. To však nie je ani zďaleka všetko a dostalo sa tiež na implementáciu tlakových senzorov do hliníkového rámu. Tie zaznamenávajú intenzitu stlačenia, po ktorom sa dá jednoducho spustiť zvolená aplikácia. Samozrejmosťou je tiež vysoký výkon vďaka procesoru Snapdragon 835 a 4 GB RAM pamäte.

Sony Xperia XZ Premium

Dôkazom toho, že je tento štvrťrok extrémne bohatý na lákavé smartfóny, je aj nový vlajkový počin japonského Sony. To už nejaký čas dozadu odhalilo svetu stále pomerne novú Xperiu XZ Premium. Tá sa následne stala historicky prvým telefónom sveta, v ktorom bol použitý doposiaľ najvýkonnejší procesor od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 835. Okrem tohto prvenstva si však XZ-tko pripísalo aj ďalšie, ktoré sa týka zobrazovacieho panela.

sony xperia xz premiumzdroj fotografie: Sony

Najnižšia slovenská cena

Ten síce nie je najlepší, keďže v tomto smere zatiaľ úspešne vedú spomenuté Samsungy, no jednoznačne je najjemnejší. Na 5,46-palcovej uhlopriečke sa totiž rozprestiera ohromné 4K rozlíšenie, z čoho vzniká priam neuveriteľná jemnosť 807 pixelov na jeden palec. Opäť sa myslelo aj na vysokokvalitný 19 MPx fotoaparát, ktorý si vedie náramne dobre, pričom dokáže tiež zaznamenávať extrémne spomalené 960 fps video a výrobcovi sa tiež podarilo vylepšiť konštrukciu, ktorá je síce stále magnetom na šmuhy a odtlačky prstov, ale aj na pohľady okolia.

LG G6

Smartfón skrytý za najkratším názvom je zároveň najmenej výkonný z tohto celého zoznamu. Obsahuje totižto minuloročný čipset Snapdragon 821, no napriek tomu stále stíha s každým vyššie či nižšie menovaným konkurentom. Ba čo viac, v niektorých veciach ich strčí do vrecka. Podariť by sa mu to mohlo napríklad v dizajne, keďže ponúka takmer bezrámikovú prednú stranu, ale aj efektne spracovanú zadnú.

lg g6zdroj fotografie: LG

Najnižšia slovenská cena

Na tej sa vyníma dvojica naozaj schopných fotoaparátov, skener odtlačkov prstov a tvrdené sklo. Po nie veľmi úspešnej G5-ke výrobca upustil od modulárneho dizajnu a svoju novú vlajkovú loď vybavil certifikáciou IP68, ktorá zabezpečuje odolnosť voči znehodnoteniu tekutinou alebo prachom. Znovu sa oplatí spomenúť displej, ktorý v tomto prípade dostal 5,7-palcovú uhlopriečku a výnimočne dobrý je aj audio výstup vďaka Quad DAC Hi-Fi čipu.

Huawei P10 / P10 Plus

Doposiaľ najlepšie smartfóny, aké kedy vyšli z továrne čínskeho giganta s názvom Huawei, nesú označenia P10 a P10 Plus. Od všetkých zariadení v tomto zozname sa líšia, nakoľko ponúkajú celokovovú konštrukciu, ktorú sklo narúša len na prednej strane a malej časti tej zadnej. Táto dvojka teda jednoznačne vyhráva v konštrukčnom spracovaní, ktoré je doslova perfektné. Pocit z držania je pri oboch týchto telefónoch skvelý a vďaka príjemne zaobleným hranám je možné základný model pohodlne ovládať aj jednou rukou.

Nenechaj si ujsť
Na 20 dní som svoj smartfón vymenil za Huawei P10. Je takmer dokonalý

zdroj fotografie: FonTech / Patrik Tarics

Najnižšia slovenská cena

Skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na prednej strane týchto zariadení ponúka najrýchlejšiu odozvu zo všetkých smartfónov sveta. Keď už sme ale pri tom, v čom sú nové vlajkové lode spoločnosti Huawei jedinečné, určite treba spomenúť extrémne rýchle nabíjanie a poriadny výkon, ktorý je docielený vďaka procesorom z vlastnej dielne tohto výrobcu. Najväčšou pýchou smartfónov Huawei P10 a P10 Plus je však nepochybne duálny fotoaparát certifikovaný spoločnosťou Leica, ktorý ponúka enormné množstvo filtrov a rôznych nastavení.

Xiaomi Mi6

Hoci sa hovorí, že to najlepšie prichádza nakoniec, v tomto prípade to platiť nemusí. Každé z týchto šiestich zariadení totižto niečim vyniká a je len a len na tebe, ktoré z nich si ťa získa. Taká Mi6-ka by ti mohla učarovať svojou elegantnou konštrukciou vyrobenou zo skla a kovu. V prípade, že by ti náhodou tieto hodnotné materiály nestačili a túžil by si po niečom ešte exkluzívnejšom, k dispozícií je aj variant, v ktorom sklo nahradila keramika. Všetky verzie však disponujú duálnym 12 MPx fotoaparátom, ktorý sa môže pochváliť napríklad 4-osou optickou stabilizáciou.

zdroj fotografie: Xiaomi

Najnižšia slovenská cena

Smartfón samotný ďalej obsahuje 8-jadrový Snapdragon 835, ktorý spolupracuje s 6 GB RAM pamäte. Tie sa starajú o ukážkovo svižný chod obľúbenej používateľskej nadstavby MIUI 8.3, ktorá do posledného detailu prekrýva operačný systém Android. Taktiež sa dostalo na 5,15-palcový FullHD displej, skener odtlačkov prstov umiestnený vpredu a základnú ochranu pred ošpliechaním vodou. Bez pochýb najviac však tento model zaujme svojou extrémne nízkou predajnou cenou.

Ktorý smartfón predstavený v prvej polovici roka 2017 najviac zaujal teba?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom