O seriálovej podobe legendárnej hernej série Resident Evil, ktorá má vyjsť pod značkou Netflixu, sa hovorí už dlhšie, streamovacia spoločnosť však zatiaľ nič nepotvrdila. Uniknuté informácie z viacerých zdrojov ale naznačujú, že na hororovej sérii sa intenzívne pracuje. O téme píše portál Slashreport.

Populárna herná séria Resident Evil, ktorá sa neskôr dočkala aj viacerých filmových spracovaní s Millou Jovovich, zažíva zlaté časy. Herný remake Resident Evil 2 patril medzi najlepšie hry minulého roka, tento rok hráčov navyše čaká remaster Resident Evil 3.

Nepracuje sa však len na herných podobách a čoraz bližšie k vydaniu, má, zdá sa, aj pripravovaný seriál, za ktorým má stáť nemecká produkčná spoločnosť  Constantin Film.  Tá sa v rámci značky  postarala celkovo o štvoricu filmov, ich kvalita však bola prinajmenšom diskutabilná a veľkú časť fanúšikovskej základne príliš nenadchla.

S pripravovaným seriálom, ktorý by mal vyjsť na Netflixe, by to však mohlo byť podstatne lepšie. Sústrediť by sa totiž mal predovšetkým na intenzívnu hororovú a ťaživú atmosféru, na ktorej bol úspech značky vo veľkej miere postavený.

Fanstránka  zároveň informuje, že seriál je prakticky hotovou vecou a s produkciou sa má začať už v apríli tohto roka. Natáčať sa bude Južnej Amerike od júna do októbra, takže je celkom možné, že ho v ponuke Netflixu uvidíme už počas budúceho roka.

Seriálový Resident Evil má pozostávať z ôsmych 60-minútových dielov, Netflix teda zostáva verný populárnemu formátu, ktorý použil napríklad pri fantasy hite Zaklínač. Nič však zatiaľ oficiálne potvrdené nebolo a informácie treba brať s rezervou.

O deji a hlavných postavách sa toho príliš veľa nevie, Bloody Disgusting sa domnieva, že hlavnými postavami by mohli byť Jade a Billie Wesker, nevlastné sestry hlavného záporáka série, Alberta Weskera. Ak by sa hypotéza potvrdila, fanúšikovia hernej série môžu zostať sklamaní. Ani jedna z postáv totiž v hernej sérii nehrala žiadnu dôležitú úlohu.

Resident Evil Wiki už sa mal dostať aj k oficiálnemu popisu, ktorý má pochádzať priamo od Netflixu. Ten už bol síce vymazaný, internet ale nezabúda a dejová zápletka hovorí o meste Clearfield, v ktorom sa 26 rokov po objavení smrtiaceho T-vírusu začnú vynárať temné tajomstvá Umbrella Corporation, uzavretého ústavu i vlády vo Washingtone.

Viac informácii ohľadom pripravovanej seriálovej novinky nevieme, budeme si musieť počkať na oficiálne potvrdenie priamo od Netflixu. Ak si však nejaká herná séria zaslúži dôstojné televízne spracovanie, je to práve Resident Evil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom