Slováci sa od neho nevedeli odtrhnúť. Netflix konečne rozhodol, či bude milovaný seriál pokračovať
Aktualizované 15. augusta: Netflix konečne rozhodol o budúcnosti svojho tohtoročného hitu, britskej kriminálky Gentlemen. Seriál, ktorý je spin-offom úspešného filmu Slušní chlapci od Guya Ritchieho, sa na veľkú radosť fanúšikov dočká aj ďalšej série.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneNetflix pokračovanie Gentlemenov oznámil viac než päť mesiacov po marcovej premiére, oficiálnemu potvrdeniu predchádzala aj úsmevná billboardová kampaň, ktorá dokonale spadá pod celý imidž štýlového seriálu.
Pokračovanie úsmevnej britskej kriminálky s jedinečným rukopisom Guya Ritchieho a množstvom absurdných situácií sa začne nakrúcať na začiatku budúceho roka. Britský režisér je známy tým, že vo svojich gangsterkách zakaždým predstavuje nové príbehy a postavy, v prípade hitu od Netflixu však pôjde o výnimku.
Potvrdené totiž bolo, že v druhej sérii sa vráti trojica hlavných postáv. Príde teda Theo James ako novopečený britský aristokrat Eddie Horniman, Kaya Scodelario ako zástupkyňa podsvetia a Eddieho nová partnerka Susie Glass a rovnako tiež Daniel Ings ako Freddy Horniman, Eddieho popletený brat, ktorý sa v prvej sérii postaral o viacero komických momentov.
Ďalšie postavy druhej série budú ešte dodatočne potvrdené, ochotu vrátiť sa vyjadril napríklad aj Giancarlo Esposito ako jeden z hlavných antagonistov. Na dej a detaily druhej série si budeme musieť počkať, ak sa nestane nič mimoriadne, s premiérou druhej série Gentlemenov počítame počas roka 2026.
Pôvodný článok:
Keď Netflix minulý mesiac do ponuky uviedol komediálnu gangsterku Gentlemen, pravdepodobne netušil, že v sledovanosti zatieni aj jeho ambicióznejšiu neskoršiu novinku 3 Body Problem, ktorá mala byť zlatým klincom marcového programu.
Stal sa však opak a kým sci-fi od tvorcov Hry o tróny v sledovanosti zďaleka nerezonovalo tak, ako by si Netflix želal, Gentlemeni zaznamenali veľký divácky záujem aj skvelé ohlasy.
Budúcnosť hitu od Netflixu nevyzerá dobre
Množstvo divákov sa preto pýta, či bude gangsterka s rukopisom Guya Ritchieho pokračovať aj ďalšou sériou. Budúcnosť seriálu aj 6 týždňov po premiére zostáva nejasná, najnovší komentár hlavnej hereckej hviezdy však nič dobré neveští.
Ústrednú úlohu v Gentlemenoch si zahral herec Theo James, ktorý pre Deadline načrtol možnosť pokračovania. James síce druhú sériu nevylučuje, pripúšťa ale, že sa nezačala ani len debata o jej vzniku.
„V skutočnosti sme o nej veľa nehovorili. Myslím, že pre všetkých nás aj Guya by to bol veľmi náročný proces. Ak chcete vytvoriť ďalšie pokračovanie pre takýto seriál, musíte prísť so skutočne zaujímavým konceptom. Aj keď sme si nakrúcanie prvej série všetci užili a bola to veľká zábava, pokračovanie musí vzniknúť prirodzene.“
Britský herec ďalej priblížil, že ak niekto hodí na stôl dobrý nápad, druhá séria je stále v hre. Dodal ale, že zatiaľ takúto debatu nemali.
Aj keby prišiel, čakať budeme roky
Podobné prehlásenie je pre fanúšikov seriálu sklamaním. Kým pri nedávnych seriálových hitoch ako Fallout či 3 Body Problem sa už aktívne pracuje na pokračovaniach (pri 3 Body Problem zatiaľ potvrdené nebolo, no tvorcovia s ním rátajú a pripravujú sa naň), Gentlemeni ešte nemajú ani len nápad na možnú druhú sériu.
Znamená to, že aj keby sa diskusia začala už v najbližších týždňoch, od premiéry nás delia najmenej dva až tri roky. Guy Ritchie je navyše momentálne vyťažený propagovaním svojej čerstvej snímky The Ministry of Ungentlemanly Warfare, s ktorou to však v kinách nevyzerá príliš dobre a pravdepodobne pôjde o komerčný prepadák.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Na Slovensko mieri najdrahší seriál sveta. Slováci ho už v minulosti odmietli

Mal to byť nový začiatok, nakoniec úplne pohorel. Akčný veľkofilm 2026 dorazil online aj s dabingom

Je to tu. Najlepší akčný seriál súčasnosti práve dorazil na stream, ponúka ho jediná služba

Netflix potichu pridal jeden z najlepšie hodnotených seriálov roka. Vyzerá ako Top Gun

Prichádza jeden z najočakávanejších filmov leta. Milan Ondrík bojuje o druhú šancu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa firma obrala Slovákov o 3,49 milióna eur: Chceli si prilepšiť na dôchodku, dnes sa nevedia dostať k účtom
PREMIUMUniesli ho v Južnom Sudáne: „Opakovane sa mi vyhrážali smrťou a mierili na mňa zbraňami,“ opisuje Matej 18 hodín v zajatí

TOP 10 slovenských samospráv s najvyššou kvalitou života: Rebríček ovládla malá obec s 1 586 obyvateľmi

34-ročný Michal Strnad s majetkom 18,6 miliardy eur uzavrel s Poľskom zmluvu za 100 miliónov eur

Nad Slovenskom zhoria vyše 100-ročné stopy po kométe: Odborníci hovoria o jednej z najlepších nocí roka (KEDY SLEDOVAŤ)
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Na Slovensko mieri najdrahší seriál sveta. Slováci ho už v minulosti odmietli
- Mal to byť nový začiatok, nakoniec úplne pohorel. Akčný veľkofilm 2026 dorazil online aj s dabingom
- Astronómovia pustili AI k riadeniu teleskopu. Svojím prvým rozhodnutím ich poriadne prekvapila
- Takto sme vesmír ešte nevideli. Pozri si doteraz najdetailnejšiu mapu nočnej oblohy v histórii
- Stojí menej než 10 000 eur a len tak sa po ňom zapráši. Tento čínsky elektromobil nemá chybu
-
- Nová česká komédia valcuje internet. Ponúka ju jediná služba, poráža aj Spider-Mana
- Astronómovia pustili AI k riadeniu teleskopu. Svojím prvým rozhodnutím ich poriadne prekvapila
- Číňania vystrelili 1,1-tonový vlak na 800 km/h. Dokázali to v rekordnom čase
- Stojí menej než 10 000 eur a len tak sa po ňom zapráši. Tento čínsky elektromobil nemá chybu
- Mal to byť nový začiatok, nakoniec úplne pohorel. Akčný veľkofilm 2026 dorazil online aj s dabingom
-
- Nová česká komédia valcuje internet. Ponúka ju jediná služba, poráža aj Spider-Mana
- Pritvrdili proti elektrokolobežkárom. Prilba nestačí, jazdci musia po novom nosiť aj toto
- Astronómovia pustili AI k riadeniu teleskopu. Svojím prvým rozhodnutím ich poriadne prekvapila
- Veľké finále sa odkladá. Netflix v tichosti presúva jeden zo svojich najdrahších seriálov
- Fantasy udalosť leta sa skončila, ale chystá sa niečo oveľa lepšie. Toto všetko ešte príde
Európa chcela odstrihnúť Putina, deje sa však opak. Dovoz ruského LNG prudko vzrástol
USA chystajú vesmírny štít za 160 miliárd eur. Prvý ostrý zásah príde v roku 2029
Mochovce dosiahli kľúčový míľnik. Štvrtý blok už rozbehol jadrovú reakciu
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
Umelá inteligencia produkuje sofistikovaný podvod. Odborníci varujú pred novou vlnou
Zelená domácnostiam pokračuje, no podmienky stále chýbajú. SIEA prezradila, čo sa zmení
Extrémne sucho zasahuje už 38 % Slovenska. SHMÚ varuje pred kriticky vyschnutou pôdou
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa firma obrala Slovákov o 3,49 milióna eur: Chceli si prilepšiť na dôchodku, dnes sa nevedia dostať k účtom
PREMIUMUniesli ho v Južnom Sudáne: „Opakovane sa mi vyhrážali smrťou a mierili na mňa zbraňami,“ opisuje Matej 18 hodín v zajatí

TOP 10 slovenských samospráv s najvyššou kvalitou života: Rebríček ovládla malá obec s 1 586 obyvateľmi

34-ročný Michal Strnad s majetkom 18,6 miliardy eur uzavrel s Poľskom zmluvu za 100 miliónov eur

