Prvé dva filmy Deadpool si užili aj fanúšikovia, ktorí nutne neholdovali komixom. Značku so superhrdinom už dlhé roky vlastní 20th Century Fox, ktoré už niekoľko mesiacov patrí pod Disney. GamesRadar upozorňuje, že Marvel s príchodom Deadpool 3 zobral superhrdinu kompletne pod MCU.

Dohady a možnom prechode Deadpoola pod Marvel Cinematic Universe pramenia z dvoch zdrojov. Najprv sa s takouto akciou špekulovalo po akvizícii Foxu štúdiom Disney, čo iba utvrdilo následné prejdenie franšízy X-Men pod rovnaké krídla.

Musíme ale uznať, že X-Meni sú úplne inou kávou, ako spomínaná filmová sága s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe. Predsa len, čierny humor, vulgarizmy a sústredenie sa striktne na dospelé publikum rozhodne patria medzi hlavné poznávacie znaky Deadpoolu, čo úplne do repertoára MCU nesedí.

Uvedenie tretieho filmu s Reynoldsom už v rámci spomínaného univerza pre portál Collider nedávno potvrdil samotný prezident Marvel Studios, Kevin Feige:

Film bude ohodnotený R (pozn. redakcie: nie vhodný pre osoby mladšie, ako 17 rokov) a momentálne pracujeme na scenári, na ktorý dohliada aj Ryan. Keďže je momentálne veľmi zaneprázdnený a úspešný herec, tento rok sa natáčať nebude.

Máme dostatok vecí, ktoré sme oznámili a musíme ich dokončiť, no sme nadšení, že už to začalo. MCU získalo opäť odlišný typ postavy, ktorej vo dodáva energiu Ryan.“

V porovnaní s ostatnými filmami v rámci MCU by sme očakávali Deadpoola skôr na úplnom kraji univerza. To znamená, že sa do príbehu nebude musieť zasahovať vo veľkej miere, a teda skôr ako úplného pozmenenia dejovej linky sa dočkáme len drobnejších požmurknutí na ostatné filmy štúdia.

Ako Feige naznačil, Deadpool sa začne natáčať až v priebehu budúce roka, čo evokuje, že na plátnach kín sa ho nedočkáme skôr, ako v roku 2023. Zároveň by sme sa nečudovali, keby chcel Marvel v akejkoľvek miere vyťažiť z hrdinu maximum už v rámci nadchádzajúcich filmov a seriálov, ktoré aj tento rok plánuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP