banner-redmi-4a
Určite si ešte spomenieš na úplne prvé selfie fotky, ktoré zažili za posledné roky neuveriteľný boom. Drvivá väčšina ľudí na svete, ktorá žije moderným životom sociálnych sietí, už zaručene vyskúšala rôzne podoby týchto slávnych fotografií. 

Najprv to bolo fotenie len za pomoci smartfónov, ktoré neskôr doplnili aj populárne selfie palice. Práve vďaka nim sa tento typ fotografovania tak rozšíril a momentálne sa s ich pomocou dajú vytvárať prekrásne snímky v rôznych prostrediach. Mohli sme si ale myslieť, že nebude dlho trvať, kým niekto vymyslí ešte sofistikovanejší spôsob vytvárania selfies. Možno neuveríš, no aj vytvoril. Edoardo Stroppiana, taliansky vynálezca, priniesol v roku 2014 nápad na vytvorenie selfie dronu. Samotný dron sa volá AirSelfie a je menší ako obyčajný smartfón. Rozmery činia 9.45 x 6.73 x 1.07 cm a váži pritom len 52 gramov.

air-selfie-dron-foto-2
zdroj fotografie: Livescience

Celý princíp funkčnosti je pritom veľmi jednoduchý. Zapneš dron, následnej stúpne do predvolenej výšky a odfotí teba alebo skupinku ľudí. Celé ovládanie je zabezpečené cez WiFi skrz aplikáciu na Android a iOS, pomocou ktorej sa dajú napríklad vytvárať fotografie, videá a krátke časozberné videá. Cez aplikáciu môžeš dokonca okamžite nahrať snímky na rôzne sociálne siete.

air-selfie-dron-fotozdroj fotografie: Kickstarter

Dron disponuje rôznymi senzormi, ktoré pomáhajú k stabilizovaniu záberov a jednoduchšiemu ovládaniu. Kamera na drone ponúka 5 MPx rozlíšenie, záznam FullHD videa a 4 GB microSD kartu pre ukladanie súborov. Vstavaná batéria umožňuje maximálnu dobu letu okolo 3 minút. Dostupný je ale aj špeciálny obal, ktorý dobije dron až 30 krát, pričom je dobré tiež vedieť, že nabíjanie je obstarávané cez tradičný microUSB konektor.

air-selfie-dron-foto-4zdroj fotografie: Kickstarter

Podľa vyjadrení spoločnosť bol vyvinutý plne funkčný prototyp ešte v auguste a momentálne prebieha kampaň na Kickstarteri, kde stihol tento fantastický projekt vyzbierať už cez 500 000 dolárov, ktoré následne doplnili aj finančné injekcie v podobe privátnych investorov z celého sveta vo výške 3 miliónov dolárov. Oficiálny začiatok predaja je naplánovaný na marec budúceho roka za odhadovanú cenu približne 287 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP