Dnešný svet sa točí okolo dát a neustále pribúdajú. Seagate BarraCuda Pro však má ale na všetky problémy odpoveď.

Seagate predstavil harddisk s obrovskou kapacitou až 12 TB, ktorý by ušetril mnoho problémov používateľom, ktorí majú núdzu o voľný priestor na disku. BarraCuda Pro je z väčšej časti určený najmä profesionálnym kreatívcom, ktorí potrebujú často ukladať 4K videá a množstvo RAW fotografií. Spoločnosť sa taktiež snaží odpovedať na rozmach virtuálnej a rozšírenej reality, ktorá taktiež dokáže zabrať kopu miesta na diskoch.

Harddisk taktiež ponúkne 7200 otáčok za minútu a 256 MB pamäť cache pre rýchlejšie načítavanie obsahu. Výrobca dokonca neváhal oznámiť aj nové disky IronWolf s kapacitami do 12 TB, ktoré patria spoločne s BarraCuda Pro do rodiny diskov Guardian Series.

Nenechaj si ujsť
Na akých počítačoch sme „drtili“ hry pred 10 rokmi? Tieto hardvérové komponenty nenájdeš dnes už ani v smartfóne

IronWolf umožňujú viacerým používateľom prístup k disku pomocou zdieľania súborov a vzdialeného prístupu. Čo ale bude zaujímať asi najviac, je cena. Seagate si za harddisk BarraCuda Pro vypýta približne 450 €. Si aj ty používateľom, ktorý dennodenne bojuje o miesto na disku? Využil by si Seagate BarraCuda Pro ako riešenie problémov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom