banner-redmi-4aSme presvedčení o tom, že si už niekedy videl filmy, ako Avatar, Real Steel alebo Pacific Rim. Hoci zmienené sci-fi snímky nedisponujú výraznou spojitosťou, predsa len ich niečo spája. Minimálne okrajovú úlohu si v nich totižto zahral robot, ktorý dokonale kopíruje ľudské pohyby. Ak si myslíš, že vytvorenie podobného robota potrvá ešte desiatky rokov, tak ťa z omylu vyvedie nasledovná dvojica videí.

Na týchto videách je totižto zachytený robot, ktorý sa náramne podobá tomu zo spomínanej sci-fi snímky Avatar. Iste ťa neprekvapí, že robot z tejto snímky bol vytvorený pomocou špeciálnych efektov, ostatne ako takmer celý zvyšok filmu. Na spomínaných videách je však zachytený skutočný robot, ktorý kopíruje pohyby človeka umiestneného v jeho kokpite. O výrobu tohto výnimočného stroja sa postarala juhokórejská spoločnosť Hankook Mirae, ktorú viedol práve majster špeciálnych efektov z Holywoodu, Vitaly Bulgarov. Na už spomínaných videách sú zachytené prvé spoločné pohyby robota a pilota, ktorým nebol nik iný než samotný Vitaly.

Takmer 4 metre vysoká a 1,3 tony vážiaca kopa železa bola vytvorená za účelom uľahčenia prác v extrémnych podmienkach, v ktorých je za normálnych okolností ohrozený ľudský život. Pravdou je, že na teraz žiadna záchranná misia neprichádza do úvahy, nakoľko stále treba vyriešiť jeden menší problém. Doteraz sa totižto nepodarilo vynájsť vhodný prenosný zdroj energie, ktorý by dokázal zásobovať tento mohutný kolos. Vzhľadom na skutočne veľký pokrok, ktorý sa tejto spoločnosti podaril, je však len otázkou času, kedy sa dočkáme reálneho využitia aj v teréne. Pravdou zostáva, že budúcnosť je čoraz bližšie a ľudské výplody fantázie začínajú byť skutočnosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP