Slovenské kiná už sa síce divákom otvorili, doteraz v nich však chýbal zabijácky hit, ktorý by do kinosál nalákal skutočné masy. To sa zmení na konci augusta, kedy sa ku nám dostane najočakávanejší film roka. Program však zďaleka nestojí len na ňom a v novom mesiaci je z čoho vyberať.

Trolls World Tour

Dátum premiéry: 6. august

Veselí Trollovia na čele s princeznou (teraz už kráľovnou) Poppy sa vracajú v ďalšom uspievanom dobrodružstve. Tentokrát sa trollia skupinka pokúsi zastaviť konkurečnú rockovú bandu na čele s neoblomnou kráľovnou Barbarou, ktorá je presvedčená, že rock je jediná správna cesta a je odhodlaná zničiť všetky ďalšie hudobné žánre. Opäť sa teda môžeš pripraviť na veselé hudobné dobrodružstvo plné spevu a tanca.

Detská snímka mala mať premiéru ešte v apríli tohto roka, štúdio Universal sa ju kvôli uzavretým kinám rozhodlo sprístupniť aj na VoD službách (Video on Demand), kde sa Trollovia stali absolútnym hitom a za prvé tri týždne dokázali zarobiť takmer 100 miliónov dolárov, ekvivalent toho, čo prvý diel zarobil za päť mesiacov v kinách.

#FollowMe

Dátum premiéry: 6. august

Čo by to bol za mesiac, keby sa v kinách neobjaví aspoň jeden béčkový horor. Krvavú štafetu v kinách v auguste preberie americká snímka  #FollowMe, v čele ktorej stojí americká hviezda sociálnych sietí Cole so skupinou jeho priateľov.

Tí pre oživenie svojho vlogu a nárastu sledovanosti vyrážajú do Moskvy, kde sa zapoja do tajuplnej hry vyžadujúcej splnenie krvavých úloh, aby sa súťažiaci mohli dostať na slobodu. Skupinka čoskoro po začatí hry zisťuje, že sa ocitla v smrteľnom nebezpečenstve a namiesto zvýšenia sledovanosti bojuje o holý život.

Hororová snímka má podľa režiséra a scenáristu Willa Wernicka zobraziť, čo všetko sú niektorí ľudia s naoko dokonalým životom ochotní urobiť pre uspokojenie divákov a zvýšenie svojej popularity.

Ava

Dátum premiéry: 6. august

Tenet v auguste nebude jediným filmom s veľkým potenciálom. Slušnú akčnú zábavu totiž sľubuje aj hviezdami nabitá snímka Ava v hlavnej úlohe s Jessicou Chastain (Molly’s Game). Tá si vo filmovej novinke zahrá nájomnú zabijačku Avu, ktorá sa po nevydarenej akcii stane nepohodlnou pre svojho zamestnávateľa a sama je určená na likvidáciu. Ava pred vycvičenými gorilami uniká späť do svojho rodného mesta, kde stretá svoju dávnu lásku a zároveň sa snaží napraviť pošramotené vzťahy s rodinou.

Okrem silnej ústrednej hrdinky sa vo filme môžeš tešiť na herecké esá v podobe Colina Farrella či Johna Malkovicha, ktorí sa kvôli Ave dostávajú do brutálneho sporu. Trailer odhaľuje viac, akoby sa nám páčilo, po jeho pozretí sa nevieme zbaviť pocitu, že dejová línia zaváňa stokrát videným stereotypom. Dúfame preto, že slušná akcia nebude jedinou silnou kartou letnej novinky a režisér Tate Taylor (The Girl on the Train) si v rukáve nechal aj eso na záver.

Salto je kráľ

Dátum premiéry: 13. august

Filmy najúspešnejšieho slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša sú vždy ostro sledovaným počinom, v auguste sa do bohatého portfólia filmového tvorcu zaradí aj snímka Salto je kráľ. Slovenský rodák sa v nej so svojou partiou vyberie na najvyššie vodopády sveta na Zemi, ktoré sa dobrodruhovia pokúsia zlaniť.

Cesta expedičného tímu tentokrát povedie do Juhoafrickej republiky a Venezuely, v ktorých sa nachádzajú vodopády Tugela a Salto Angel. Vodopády Tugela sa ešte nikomu na svete nepodarili zlaniť, o nemožné sa teda pokúsi pätica dobrodruhov, ktorých cestu zdokumentuje film Salto je kráľ.Ako býva pri Barabášových filmoch zvykom, tešiť sa opäť môžeš na nedotknutú panenskú prírodu a dychberúce scenérie, navyše okorenené dávkou adrenalínu.

 Obdobnú expedíciu Barabáš priniesol aj v roku 2016 a vynikajúcom dokumente Trou de fer: Železná diera, v ktorej so svojim 4-členným tímom úspešne zlanil a pokoril jeden z najnebezpečnejších kaňonov sveta na ostrove Reunion v Indickom oceáne. Tentokrát však veci nepôjdu tak hladko a na divákov čaká aj dramatický zážitok.

Fatima

Dátum premiéry: 13. august

V augustovej ponuke nájdeme hneď dvojicu životopisných snímok inšpirovaných skutočnými historickými udalosťami. Prvou z nich je portugalská snímka Fatima. Film predstavuje príbeh desaťročnej pastierky Lucie, ktorej sa spolu s jej bratrancom a sesternicou v roku 1917 pri malej dedinke Fatima opakovane zjavuje Panna Mária a zvestuje im svoje proroctvá. Správy o zázraku sa medzi veriacimi rýchlo rozšíria, nepáčia sa však vláde ani katolíckej cirkvi, ktorá je voči svedectvám trojice detí skeptická.

O réžiu historickej drámy sa postaral režisér Mario Falcone, známy vďaka televíznym filmom s náboženskou tematikou. Taliansky umelec nepopiera, že aj jeho posledný film je určený predovšetkým pre veriace obecenstvo, zároveň však spresňuje, že Fatima je príbehom o nádeji, viere a mieri, hodnotách, ktoré ľudstvo aktuálne nikdy nepotrebovalo viac. Z hereckého osadenstva najväčšiu pozornosť púta prítomnosť Harveyho Keitela, ktorý si vo filme zahrá jednu z menších vedľajších úloh a stvárni zástancu vedeckej obce, profesora Nicholsa.

Šarlatán

Dátum premiéry: 20. august

Legenda českej kinematografie a držiteľ 6 Českých levov, Ivan Trojan, sa v kinách predstaví vo filme svetoznámej režisérky Agnieszky Holland, v ktorom zosobní známeho ľudového liečiteľa Jana Mikoláška. Slávny český bylinkár podľa vlastných slov za svoj život liečil viac ako päť miliónov ľudí, medzi ktorými nechýbali dobové celebrity a významné historické osobnosti. Vzorku moču na rozbor Mikoláškovi mal poslať aj anglický kráľ Juraj VI.

Mikolášek prežil dve svetové vojny, počas ktorých pomáhal vyliečiť desiatky chorľavých pacientov a to vrátane členov gestapa. Známa česká osobnosť napokon doplatila na príchod komunistov, ktorí Mikoláška označili za šarlatána a zhabali mu všetok majetok.

Premiéra filmu bola pôvodne naplánovaná na 26. marca, ešte pred tým sa snímka predstavila na medzinárodnom filmovom festivale Berlinale, kde si po premietaní vyslúžila standing ovations a odniesla nadšené divácke ohlasy. Okrem talentovaného Ivana Trojana a režisérky Agnieszky Holland, trojnásobnej nominantky na Oscara, vo filme zaujme aj slovenský rodák Juraj Loj, ktorý podľa kritikov podáva excelentný herecký výkon.

Made in Italy / Láska v Toskánsku

Dátum premiéry: 27. august

Populárneho herca Liama Neesona (Men in Black: International) sme v poslednom čase mohli vidieť prevažne vo svižných akčných žánrovkách, tentokrát však írsky sympaťák nechá zbrane na pokoji a namiesto unesenej dcéry ide zachraňovať svoj vzťah so synom. V pohodovej letnej komédii Made in Italy si zahrá bohémskeho umelca Roberta, ktorý sa po rokoch spolu s odcudzeným synom (Micheál Richardson) vracia do niekdajšieho rodinného sídla v idylickom prostredí Toskánska.

Dvojica po príchode zisťuje, že dom je v dezolátnom stave, spoločne sa teda aj napriek nedostatku skúseností púšťa do jeho opráv. Ako to už býva, práce nejdú príliš od ruky, hlavní hrdinovia preto musia hľadať pomoc v miestnej dedinke, kde Robertov syn natrafí aj na krásnu Natáliu. Made in Italy je podľa traileru ideálnou letnou záležitosťou, ktorá do žánru pravdepodobne neprinesie absolútne nič nového, zato však príjemne zabaví.

Tenet

Dátum premiéry: 27. august

Ak existuje film, ktorý by tento rok dokázal aspoň trochu zmierniť ničivý dopad svetovej pandémie na filmový priemysel, je to jednoznačne Tenet. Snímka režisérskeho génia Christophera Nolana bola niekoľkokrát odložená, nakoniec štúdio Warner Bros. podľahlo tlaku sietí kín a film odvysiela aj za cenu nižších tržieb. Aj keď sa podľa trailerov môžeme tešiť na epickú akčnú jazdu, Tenet si bude vyžadovať plnú divácku pozornosť.

Predstaví nám totiž príbeh medzinárodnej špionáže, ktorý pracuje s ohýbaním časopriestoru a časovými paradoxmi. Filmoví fanúšikovia dokonca hovoria o nepriamom pokračovaní Inception, na potvrdenie či vyvrátenie podobných dohadov si však budeme musieť počkať. Dej filmu je totiž stále zahalený rúškom tajomstva a nikto príliš nevie, čo od neho okrem bezchybného technického stavu vlastne očakávať.

Špionážny epos už mal premiéru za zatvorenými dverami pre vybrané publikum, spokojní diváci po pozretí nešetrili nadšením a chválou. Od Nolanovho filmu však niečo iné čakal len málokto. V hlavných úlohách sa predstavia John David Washington a Robert Pattinson, tešiť sa môžeš aj na Aarona Taylora-Johnsona (Kick-Ass) či večne zamračeného Íra Kennetha Branagha (Dunkirk).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP