Aj keď v našich končinách nemá Halloween až takú odozvu, v zahraničí a najmä v USA je to trocha inak. Tento americký sviatok je spojený predovšetkým s prezliekaním sa za rôzne strašidelné, rozprávkové či filmové masky. Svoje halloweenske ošatenie v tomto roku dostali aj niektoré budovy a jednou z nich bola aj Salesforce Tower v San Franciscu, ktorá sa premenila na Sauronovu vežu z Pána prsteňov.

Salesforce Tower predstavuje najvyššiu budovu v San Franciscu a slúži ako sídlo softvérovej spoločnosti. Generálny riaditeľ firmy sa viackrát vyjadril, že výšková budova nebude slúžiť ako reklamný panel pre marketingové či iné účely. Je preto logické, že bola odmietnutá aj táto myšlienka, ktorú sa však nakoniec podarilo zrealizovať. Pravdepodobne k tomu dopomohla aj petícia, ktorú v priebehu zopár hodín podpísalo viac než 11 tisíc obyvateľov a počet stále rástol. Jej znenie bolo adresované majiteľovi mrakodrapu, kde hlavnú myšlienku predstavovalo motto – San Francisco = Mordor, Salesforce Tower = Sauronove oko.

Prečítajte si tiež!
Sú známe ďalšie dve postavy Marvel sveta, ktoré dostanú vlastný seriál

Fanúšikov Pána prsteňov tak v rámci halloweenskych tradícií potešilo aj Sauronove oko, ktoré dozeralo na obyvateľov. Ohlasy boli naozaj veľké, nakoľko internet a sociálne siete zaplavilo množstvo videí a fotografií. Samotné osvetlenie tvorilo 11 000 LED svetiel a jeho inštalácia vykonal umelec Jim Cambell spolu so svojim tímom. Halloweensku (Sauronovu vežu) a jej svetelné prevedenie bolo možné vidieť v okruhu 20 míľ.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP