Saudský princ chce vybudovať skutočné mesto ako zo sci-fi filmov. Mesto, v ktorom budú žiť ľudia s upravenou DNA a bude disponovať umelým dažďom či robotickými slúžkami. 

Mesto ako z filmu 6. element? Nejako takto by mohol vyzerať aaudskoarabský mestský štát Neom, ktorý je aktuálne vo výstavbe. Ako informuje portál Futurism na základe preštudovaných plánov mesta portálom The Wall Street Journal, mali by sme v ňom nájsť robotické slúžky, lietajúce taxíky či tmavý žiariaci piesok.

Obyvatelia mesta budú mať upravené gény a DNA

Saudský princ Mohammed bin Salman chce, aby mesto osvetľoval umelý Mesiac a nechýbal v ňom park s robotickými dinosaurami. Korunný princ plánoval mesto so svojimi konzultantmi už od roku 2017. Na viac ako 2 300 stranách dokumentov sa nachádzajú aj plány na násilné premiestnenie miestnych kmeňov či vytvorenie kliník na úpravu ľudských génov.

Mesto s názvom Neom v hodnote 500 miliárd dolárov chce princ vybudovať vo vyprahnutej a neplodnej púšti severozápadnej časti Saudskej Arábie. Táto oblasť však už dlho púšťou nebude, nakoľko princ chce vytvárať umelý dážď, ktorý oblasť zúrodní a zároveň schladí jej horúce podnebie. Naprieč mestom budú postavené špičkové reštaurácie, ktorých počet na obyvateľa mesta by mal byť najväčší na svete.

Za pozlátkom sa skrýva totalita!

Plány taktiež zahŕňajú špičkové svetové školy, v ktorých by nemali učiť živí učitelia, ale ich hologramy. No za všetkým týmto pozlátkom sa skrýva aj jedna nevýhoda. Celé mesto má byť vládou sledované 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

To znamená, že pôjde o futuristické mesto pôsobiace ako totalitný dozorný štát. Malo by ísť o automatizované mesto, kde autority budú môcť všetko sledovať a počítačové systémy budú ohlasovať zločiny. Občania tak budú pod plným dozorom a môžu tak úplne stratiť súkromie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom