Na práve prebiehajúcom veľtrhu CES 2018 sa roztrhlo vrece s novinkami. Medzi technologickými kúskami sme mali možnosť vidieť televízie, notebooky či dokonca novopredstavený najmenší SanDisk 1TB USB-C kľúč.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kapacitou nie je najväčší, je však rozmerovo najmenší

Nie je to však najväčší úložný priestor, ktorý sme mohli v prípade USB kľúčov vidieť. Toto prvenstvo patrí Kingstonu a jeho 2TB DataTraveler Ultimate GT USB kľúču. SanDisk však priniesol revolúciu, v tomto prípade čo sa týka veľkosti, keď zakomponoval 1TB úložisko do malého tela USB kľúča. Jeho veľkosť je pritom skutočne minimálna, čo dokazuje aj porovnanie na fotografii s mincou.

Stále však len prototyp

Nie je to ale tradičný USB 3.0 kľúč, keďže ide o USB-C kľúč. To znamená, že ho je možné pripojiť napríklad priamo do Android smartfónu alebo ultrabooku s USB-C portom. V tomto bode je však tento výnimočný 1TB USB-C kľúč len prototypom, ktorého cenu ani dátum uvedenia na trh napriek funkčnosti nepoznáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.