Na práve prebiehajúcom veľtrhu CES 2018 sa roztrhlo vrece s novinkami. Medzi technologickými kúskami sme mali možnosť vidieť televízie, notebooky či dokonca novopredstavený najmenší SanDisk 1TB USB-C kľúč.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kapacitou nie je najväčší, je však rozmerovo najmenší

Nie je to však najväčší úložný priestor, ktorý sme mohli v prípade USB kľúčov vidieť. Toto prvenstvo patrí Kingstonu a jeho 2TB DataTraveler Ultimate GT USB kľúču. SanDisk však priniesol revolúciu, v tomto prípade čo sa týka veľkosti, keď zakomponoval 1TB úložisko do malého tela USB kľúča. Jeho veľkosť je pritom skutočne minimálna, čo dokazuje aj porovnanie na fotografii s mincou.

Stále však len prototyp

Nie je to ale tradičný USB 3.0 kľúč, keďže ide o USB-C kľúč. To znamená, že ho je možné pripojiť napríklad priamo do Android smartfónu alebo ultrabooku s USB-C portom. V tomto bode je však tento výnimočný 1TB USB-C kľúč len prototypom, ktorého cenu ani dátum uvedenia na trh napriek funkčnosti nepoznáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
 • VanJ

  A co filesystem? Stale existuju znacky smartfonov (Xiaomi), ktore nepodporuju ani len FAT32 (bezne na klucoch pouzivany) o inych FS ani nehovorim. Takze ta kompatibilita bude zalostna.

  • Peter Kmec

   Telefón samozrejme musí podporovať funkciu USB-OTG k takýmto kľúčom…

   • VanJ

    To nestaci. Este musi podporovat aj FileSystem na kluci. Na takychto klucoch sa najcastejsie kvoli kompatibilite pouziva FAT32 alebo exFAT. Ale nie vsetky (android) znacky tieto filesystemy podporuju, pretoze za ne treba platit licencne poplatky. A vFAT je zase zastaraly, a F2FS sa neujal.

    • Peter Kmec

     Až tak som to neštudoval. Akosi som predpokladal, že funkcia OTG je kompatibilná s každým zariadením podporujúcim túto OTG funkciu. Inak v tom nevidím zmysel. Načo by bola funkcia OTG ako taká, ak by ešte museli byť aj rôzne formáty ukladacieho priestoru…
     Nehovorím, že to tak nie, asi toho máš naštudovaného viac. Len mi to príde nepraktické ak by to tak skutočne bolo…