Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Koniec letných prázdnin sa netýka len detí. September sa nesie v znamení obnovenia vzdelávacích aktivít aj na pracoviskách. Veľmi obľúbeným vzdelávacím podujatím sú konferencie.

Zamestnanci zmenia prostredie, oddýchnu si od každodennej pracovnej rutiny a zároveň sa zoznámia s najnovšími trendami vo svojom odvetví, či vymenia skúsenosti s kolegami z brandže. QA špecialisti a softvéroví testeri si tento rok prídu na svoje už na treťom ročníku konferencie SANAE Software Testing BEER.EX, ktoré sa uskutoční 28. a 29. 9. 2022 v HubHub Event Space v Bratislave.

SANAE

Je testovanie (opäť) mŕtve?

Prudký rozvoj technológií sa týka nie len koncových užívateľov ale pochopiteľne aj dodávateľov softvérových riešení. Keď sa na prelome storočí začali vo veľkom objavovať prvé automatizačné frameworky, ozývali sa hlasy, že testerov nahradia stroje. Dnes s rozvojom umelej inteligencie sa tie hlasy ozývajú znova. Je teda testing mŕtvy? Prevezmú za nás všetku prácu stroje? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky sa účastníci dozvedia v dvoch paralelne prebiehajúcich sledoch prednášok.

V technologickom tracku sú pripravené prednášky ostrieľaných odborníkov z testerskej branže. O keynotes sa postarajú Maaret Pyhajarvi (FI) s prednáškou o exploratory testovaní API a Ron Werner (DE) v prednáške „Testovanie bez testerov“ uzavrie prvý deň konferencie. Okrem nich je pripravených 6 prednášok o automatizácii, autonomizácii testovania, príprave dát či testovaní v prostredí kryptomien.

Druhé pásmo prednášok nesie príznačný názov „Inspiration“ a jeho úlohou je predstaviť spôsoby ako sa vyrovnať s nastávajúcimi technologickými trendami či už na úrovni jednotlivca alebo testovacieho tímu, ako sa namotivovať k vzdelávaniu a ku kariérnemu rastu. Hlavným rečníkom je veterán testerskej scény a „qualisopher“ Ard Kramer (NL) s prednáškou venovanou psychológii testovania. Sekundovať mu bude Nicola Lindgren (SWE), ktorá nám porozpráva o svojej ceste k vybudovaniu sady schopností, ktoré sú potrebné pre budúcnosť testera.

SANAE

Pivo ako symbol neformálnej atmosféry

Dôležitou súčasťou podujatia je networkingový event v závere prvého dňa. „Konferencia vychádza z obľúbeného formátu neformálnych stretnutí testerskej komunity, pričom pivo symbolizuje uvoľnenú priateľskú atmosféru, ktorú sa snažíme udržiavať. S ohľadom na to vyberáme nie len priestory, ale aj napríklad catering, či aktivity na neoficiálnu časť konferencie. Účastníci sa môžu tešiť na streetfoodové špeciality, turnaj v pokri, ping-pong, stolný futbal a samozrejme dobré čapované pivko.“ – vysvetľuje Oliver Olšovský, konateľ SANAE Slovakia.

SANAE

Druhý deň v znamení workshopov

Druhý konferenčný deň je venovaný praktickým workshopom, ktoré sa medzi našimi účastníkmi tešia veľkej obľube. Tento rok sa budú odohrávať tri paralelné sekcie školení pod vedením popredných odborníkov z praxe. Účastníci sa v trojhodinových blokoch aktívne zapoja do diania, takže si z workshopu odnesú mnoho praktických skúseností, ktoré môžu ihneď uplatniť v práci a ďalej ich rozvíjať.

SANAE

Vy ešte nemáte lístky?

SANAE Software Testing BEER.EX je konferencia, ktorá dýcha výbornou atmosférou a spája odborníkov naprieč celým odvetvím QA a SW testovania. Príďte sa dozvedieť o najnovších trendoch v sektore, stretnúť sa s poprednými odborníkmi, ale aj kolegami a partnermi, a spolu nájsť odpoveď na otázku, či je testing naozaj mŕtvy. Všetky informácie o podujatí nájdete na https://sanae.beer/ alebo na Facebooku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú