Dvaja velikáni včera oznámili dlhoročné partnerstvo, počas ktorého budú vyvíjať vysokovýkonné a energeticky nenáročné grafické čipy pre mobilné zariadenia.

Obe spoločnosti si od tohto partnerstva sľubujú skutočne veľa a na vyjadreniach jednotlivých prezidentov oboch spoločností je vidieť nadšenie z tejto spolupráce. Prezident Samsungu, Inyup Kang, povedal, že sa z tejto spolupráce s AMD tešia a jej cieľom je urýchliť inovácie v oblasti mobilných grafických čipov, informuje Samsung. To bude pre Samsung znamenať, že ich nové zariadenia prinesú podstatne lepší grafický výkon už v blízkej dobe.

Prezidentka a CEO AMD, Lisa Su, naopak povedala, že ju teší nová spolupráca so Samsungom, ktorý sa pridal k stále sa rozširujúcej klientele AMD. Spoločnosť už teraz spolupracuje s veľkým množstvom PC výrobcov a firmami, ktoré vyrábajú konzoly. Grafiky od AMD sa však nachádzajú aj v cloudových riešeniach. Spolupráca so Samsungom má aj podľa jej slov urýchliť inovácie mobilných grafík.

Ako informuje portál CNET, kľúčové vlastnosti celého partnerstva sú veľmi prosté. Spoločnosť Samsung bude platiť všetky licencie pre súčasné a budúce grafiky AMD, za čo bude môcť tieto produkty používať vo svojich zariadeniach, teda v notebookoch, smartfónoch, ale aj iných produktoch, ktoré si budú vyžadovať grafický čip.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom