Samsung a Apple medzi sebou súperia už o veľmi dlho. No zároveň medzi sebou spolupracujú. Viac z tejto spolupráce asi získava Samsung, no každopádne im táto spolupráca vynáša nemalé peniaze.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samsung a Apple ako úhlavní nepriatelia ?

Je známe, že Samsung dodáva OLED displeje pre iPhone X. Podľa všetkého vyjde Apple kúpa jedného OLED displeja na približne 60 €. Avšak nie je to len displej, ktorý Samsung pre Apple vyrába. Portál The Wall Street Journal si objednal prieskum od spoločnosti Counterpoint Technology Market Research, ktorý odhlalil, že Samsung okrem displeja predáva Apple aj iné súčiastky. Tie mu za každý predaný iPhone X vynesú približne 94 €. Jednotlivé rozdelenie ziskov z prieskumu je možné vidieť aj na priloženom obrázku.

Zobraziť celú galériu (1)
Counterpoint Technology Market Research
Apple Samsungu zarobí slušnú sumičku

Keďže sa iPhone X ešte reálne nepredáva, v prieskume bolo uvedené očakávanie, že Apple predá 130 miliónov kusov od začiatku predaja do leta 2019. Pre porovnanie sa očakáva, že za ten istý čas Samsung predá približne 50 miliónov Galaxy S8-čky.

iphone x
Zobraziť celú galériu (1)
Twitter / Market Insider

Samsung za ne zinkasuje čistý zisk 172 €. Preto je možné, že juhokórejský gigant a jeho dcérske spoločnosti zinkasujú z predaja iPhone X peknú sumičku, ktorá by mohla byť o 4 miliardy dolárov vyššia ako zo svojich vlastných príjmov.

Samsungu sa spolupráca očividne páči

Minulý rok podľa viacerých zdrojov takto Apple vyprodukoval pre Samsung 35 % z celkových ziskov. Preto si zamestnanci Samsungu z Apple uťahujú a nazývajú ho „LO“ teda „Lovely Opponent“. Keď začnú na stretnutiach namiesto modelov Galaxy hromadne vyťahovať iPhony, častokrát to komentujú slovami: „je to v poriadku, sú to naši najlepší klienti“.

Samsung a Apple sú najziskovejšie nebankové spoločnosti na svete a je určite jasné, že Apple sa bude chcieť závislosti na Samsungu v budúcnosti určite zbaviť. To však nebude ľahké, no len čas ukáže, čo americký gigant vymyslí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.