Vyklápacie telefóny tzv. ‚‚véčka’’ boli v minulosti veľkým hitom a pôsobili skutočne štýlovo. Taká Motorola Razr V3 by sa nestratila ani dnes. Dnes už je ale trend iný a vyklápacích smartfónov je na trhu ako šafránu.

Aj keď pár vyklápacích zariadení už bolo predstavených, jednalo sa prevažne o nekvalitné a slabo vybavené smartfóny. Novinka od Samsungu však bude v tomto smere iná a dočkáme sa plnohodnotného smartfónu so všetkým, čo k tomu patrí.

Výťažok z predaja poputuje na charitu

Na Twitteri bol používateľom @MMDJ_ zverejnený aj plagát k celej akcii, ktorý ukazuje dátum predstavenia, fotky doterajších vyklápačiek a rôzne pozvané celebrity. Podľa tohto príspevku bude Samsung W2018 predstavený 1. decembra.

Tradícia Samsungu za posledných 10 rokov je teda taká, že zariadenia z modelového radu W slúžili na získanie finančných prostriedkov, ktoré boli následne darované charite. Očakáva sa, že rovnako tomu bude aj v tomto prípade a Samsung si za tento počin zaslúži palec hore.

Výbava vlajkovej lode

Ak si čakal, že sa bude jednať o nejaký low-end, tak si na omyle. Samsung tento smartfón vybavil skutočne parádne a použil to najlepšie, čo je dostupné na trhu. Okrem dvoch Full HD displejov s 4.2″ uhlopriečkou je zariadenie poháňané výkonným procesorom Snapdragon 835, 6 GB RAM pamäťou a 128 GB interným úložiskom. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov na zadnej strane či asistent Bixby. Hovorí sa dokonca aj o snímači dúhoviek, známeho najmä z rady phabletov Galaxy Note.

Fotoaparát na zadnej strane bude len jeden, a to s rozlíšením 12 MPx. Naopak selfie kamera príde s 5 MPx rozlíšením. Nepotvrdené informácie dokonca hovoria aj o tom, že zadná kamera by mala disponovať clonou f/1.5, a teda jednalo by sa tak o najnižšiu clonu, aká bola doteraz v smartfóne použitá. 2300 mAh kapacita batérie je vzhľadom k použitým komponentom možno trochu podcenenie situácie, no všetko závisí aj od celkového odladenia. Zatiaľ nie je dostupný žiadny údaj o cene, no určite treba očakávať čiastku okolo 500 až 700 €. Bohužiaľ, smartfón bude dostupný len v Číne kvôli výhradnej spolupráci Samsungu a tamojších operátorov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom