Kórejský Samsung rozširuje portfólio vlajkových lodí S-série o novú edíciu, ktorá dopĺňa na jar predstavené modely Galaxy S20/S20+ a Galaxy S20 Ultra. Tentokrát prináša viacero nových vylepšení. Samsung Galaxy S20 FE (Fan Edition) poteší dlhšou výdržou, väčším displejom a najmä aj verziou s procesorom Snapdragon 865, ktorý nedostala žiadna iná vlajková loď spoločnosti na našom trhu.

U Samsungu sme si v poslednom čase zvykli, že po príchode nových vlajkových lodí oznámi o niekoľko mesiacov aj ich dostupnejšie alternatívy. Na rovnakú stratégiu stavil aj pol roka po premiére nových modelov z línie Galaxy S20. Hoci sú tieto prémiové kúsky na trhu už dlhé mesiace, teraz prichádza novinka, ktorá poskytne obdobné a v niektorých smeroch aj lepšie vlastnosti za výhodnejšiu cenu.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

Samsung má dostupnejší Galaxy S20. Fan Edition konečne prináša aj Snapdragon 865

Táto verzia s označením Fan Edition sa vyznačuje jednoduchším dizajnom, ktorý sa zbavil zahnutých okrajov displeja a priniesol mierne hrubšie rámiky vôkol neho. Samotná obrazovka smartfónu svojou uhlopriečkou zapadá medzi Galaxy S20 a Galaxy S20+. Novinka ponúka 6,5″ Super AMOLED panel s FullHD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a optický snímač odtlačkov prstov v displeji.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

Hlavné zmeny sa však udiali taktiež v útrobách zariadenia, kde pribudol nový procesor, no zmenšila sa kapacita RAM pamäte. Nuž, niekde sa pri cene začínajúcej na 649 € šetriť muselo. V základe sa tak stretneme so Samsungom Galaxy S20 FE s procesorom Exynos 990, ktorý kooperuje so 6 GB RAM pamäťou.

K tomu pridal výrobca 128 GB internej pamäte s možnosťou rozšírenia o 1 TB prostredníctvom microSD karty. Okrem toho sa rozhodol konečne vypočuť aj svojich zákazníkov a okrem 4G verzie smartfónu prináša na trh aj 5G variant, ktorý je už ale vybavený procesorom Snapdragon 865. Ostatné špecifikácie sa v tomto modeli nelíšia.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

Zmeny aj pri fotoaparátoch

Predný 10 MPx selfie fotoaparát z Galaxy S20 však bol nahradený 32 MPx jednotkou. Na zadnej stene je takmer totožná trojica fotoaparátov, no miesto 64 MPx teleobjektívu tu teraz nájdeme teleobjektív s rozlíšením 8 MPx. Smartfón si stále zachováva všetky užitočné funkcie, vrátane nočného režimu a priblíženia Space Zoom.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

Na rozdiel od Galaxy S20 Ultra so 100-násobným zoomom či Galaxy Note 20 Ultra s 50-násobným digitálnym priblížením tu Samsung stavil na 30-násobný zoom. Pri bezstratovom zoome je možné využiť 3-násobné priblíženie. Aj vo Fan Edition si miesto našla funkcia Single Take, ktorá jedným stlačením spúšte fotoaparátu vytvorí až 14 rôznych fotografií a videí, ktoré potom umelá inteligencia upraví do čo najlepšej podoby.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

Všetok hardvér napája veľká 4500 mAh batéria s podporou rýchleho 25 W nabíjania a nechýba tu ani bezdrôtové 15 W nabíjanie či reverzné nabíjanie. Samsung tu priniesol aj stereo reproduktory od AKG s podporou Dolby Atmos a celú konštrukciu upravil tak, aby spĺňala certifikáciu odolnosti voči vode a prachu IP68.

Samsung Galaxy S20 FE bude dostupný na slovenskom trhu v 6 farebných prevedeniach, a to modrej, červenej, zelenej, fialovej, oranžovej a bielej farbe. V prípade operátorov ho potom nájdeme v O2 v modrej a zelenej verzii a Orange ponúkne modrú, fialovú a bielu variantu.

Zobraziť celú galériu (20)
Dávid Igaz / FonTech

K predobjednávkam dostaneš užitočné príslušenstvo

Základná cena za Samsung Galaxy S20 FE 4G činí 649 €. Vylepšený model s podporou 5G a procesorom Snapdragon 865 bude stáť 749 €. K dispozícii bude len verzia so 128 GB vnútorným úložiskom.

Zákazníci si môžu novinku objednať od dnes 23. septembra do 1. októbra, pričom v predobjendávke získajú aj fitnes náramok Galaxy Fit2 alebo herný balíček obsahujúci Xbox Game Pass s 3-mesačným členstvom a ovládač MOGA XP6-X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom