Samsung už na tohtoročnej výstave CES ukázal nespočetné množstvo noviniek a svoje miesto si našli aj pamäťové zariadenia. Samsung T7 Touch je nový SSD disk, ktorý dokážeš uzamknúť odtlačkom prsta, informuje portál Engadget.

Nové SSD s označením T7 Touch je priamym nástupcom disku T5, ktorý bol ihneď po spustení predaja označený ako najlepší prenosný SSD disk. T7 Touch od Samsungu však oproti staršej generácii ponúka okrem snímača odtlačkov prstov aj vyššie prenosové rýchlosti. Tie majú byť podľa výrobcu až dvojnásobne vyššie, rýchlosť zápisu totiž dosahuje 1 000 MB/s a rýchlosť čítania až 1 050 MB/s.

Pre mnohých bude obrovským lákadlom práve spomínaný snímač odtlačkov prstov, ktorý udrží dáta v bezpečí. SDD T7 Touch disponuje funkciu ochrany hesiel a tiež aj 256-bitovým hardvérovým AES šifrovaním.

Konštrukcia je tvorená z hliníku, ktorý môže byť v čiernej alebo striebornej farbe. SSD disk disponuje USB-C portom a ako píše portál 9to5mac, v balení dostaneš USB-C na USB-C kábel a rovnako aj kábel z USB-C na USB-A. SDD disk T7 Touch je navyše veľmi kompaktný, jeho rozmery sú 85 x 57 x 8 mm a váha predstavuje iba 58 gramov.

Vzhľadom na kvality tejto novinky je T7 Touch pomerne cenovo dostupný. Samsung na svojom blogu uvádza, že za 500 GB verziu si bude pýtať 130 dolárov, za 1 TB verziu 230 dolárov a za najvyššiu 2 TB verziu prijateľných 400 dolárov. Predaj by mal začať už tento mesiac s dostupnosťou v 30 krajinách po celom svete.

V druhom štvrťroku 2020 by sme sa mali dočkať aj SSD disku s označením T7, ktorý bude ochudobnený o snímač odtlačku prstov, ostatné vlastnosti však zostanú zachované. Absencia snímača by sa však mala pozitívne odraziť aj na cene.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom