Dnešný deň je spojený s najväčšou vývojárskou konferenciou WWDC 2019, kde spoločnosť Apple plánuje predstaviť množstvo noviniek. Na druhej strane sa však stredobodom pozornosti snaží stať aj konkurencia v podobe Samsungu, nakoľko len pred pár hodinami prišla s predstavením nových notebookov, informuje The Verge.

Zaujímavosťou je, že novinky s označením Notebook 7 a Notebook 7 Force sú tak podobné MacBookom, že viacerí dokonca vtipkujú o tom, že by dnes mohli byť predstavené priamo na vývojárskej Apple konferencii. K dispozícii sú aj prvé špecifikácie, ktoré skutočne potvrdzujú identický formát k Apple zariadeniam a zdá sa, že Xiaomi Mi notebooky už nebudú jedinou alternatívou.

Notebook 7/ Notebook 7 Force

K dispozícii bude ako inak, obľúbená 13-palcová a 15-palcová verzia, ktoré budú poháňané operačným systémom Windows 10. Už dizajn napovedá, odkiaľ naberali vývojári inšpiráciu, nakoľko je podoba 13-palcovej verzie s MacBookom Pro viac než jasná. Predstavená novinka disponuje dostatočne veľkým trackpadom, štíhlymi rámkčemi, ktoré obklopujú obrazovku či prepracovanejším systémom otvárania/zatvárania notebooku. V oboch prípadoch nedošlo ani k odstráneniu numerickej klávesnice, čo určite poteší množstvo používateľov.

 

Na druhej strane však Notebook 7 na rozdiel od Apple notebookov disponuje väčším počtom portov. K dispozícii je okrem slotu na microSD kartu aj HDMI konektor, dvojica USB 3.0 portov či USB-C konektor. Všetky veľkosti sú vybavené procesorom Intel 8. generácie, snímačom odtlačkov prstov a minimálne 8 GB RAM pamäťou. Samsung sa kalifornským gigantom inšpiroval aj pri cene, ktorá pre tento notebook bude začínať na sume približne 890 €.

15-palcový model s označením Notebook 7 Force predstavuje logicky väčšiu, ale aj výkonejšiu či dizajnovo odlišnejšiu verziu. Celkový vzhľad je podobný s klasickým modelom, avšak rozdielne je umiestnenie trackpadu a predovšetkým farba, nakoľko sa Force bude predávať len v čiernom prevedení. Jeho súčasťou je grafika Nvidia GeForce GTX 1650, 16 GB RAM, no znepokojujúcou je kapacita batérie, ktorá predstavuje len 43 Wh. Taktiež nepoteší ani cena, ktorá začína pri sume približne 1340 €.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom