Samsung v tichosti predstavil nové zariadenie z Galaxy rodiny, ktoré má netradične vymeniteľnú batériu – informuje AndroidAuthority. V moderných smartfónoch ide o vlastnosť, ktorej sa výrobcovia zbavili už pred niekoľkými rokmi, no to neplatí pri zariadeniach XCover. Tie sú známe predovšetkým odolnosťou voči vode, prachu a pádom.

Smartfóny Samsung Galaxy XCover nikdy nepatrili medzi najkrajšie. Vzhľad však vyvažovali funkčnosťou a z hľadiska odolnosti išlo o zariadenia, ktoré vo svojej triede nemali veľkú konkurenciu. Cenou a špecifikáciami sa radí skôr medzi nižšiu triedu, čo je však ideálne pre ľudí, ktorí pracujú v náročnejšom prostredí, kde sa iPhone za 1 000 € zďaleka nehodí.

Aj v tomto smere sa však Samsung výrazne zlepšil, čo dokazuje novo predstavený Galaxy XCover Pro. Zo škaredého a nevýkonného káčatka je konečne zariadenie, ktoré nepôsobí tak ťažkopádne, bez problémov zvládne akúkoľvek úlohu a pritom si naďalej ponecháva vysoký štandard odolnosti.

Vymeniteľná batéria s rýchlym nabíjaním

Po poslednom modeli XCover 4S, ktorý mal ešte stále hardvérové tlačidlá, prichádza výrazná zmena v dizajne. Samsung v tomto smere výrazne poskočil a nový Galaxy XCover Pro má natiahnutý displej, ktorého uhlopriečka je 6,3″. Ide o LCD panel s pomerom strán 20:9 a rozlíšením 2 400 x 1080 pixelov. Relatívne úzke sú aj rámčeky v okolí displeja a prekvapí aj predný fotoaparát (13 MPx), ktorý je umiestnený v displeji.

Galaxy XCover Pro
Winfuture

Aj po stránke výkonu ide o zaujímavé zariadenie, ktoré je osadené procesorom Exynos 9611 (8 jadier, 2,0 GHz) a 4 GB RAM. Vnútorné úložisko má veľkosť 64 GB a pravdepodobne sa bude dať rozšíriť aj pomocou microSD karty – uvádza WinFuture.

Zaujímavá je aj zadná strana, ktorá obsahuje dvojicu snímačov (25 + 8 MPx). Sekundárny fotoaparát je pritom širokouhlý. Systémom je najnovší Android 10 s nadstavbou OneUI 2.0. Nechýba ani podpora Bluetooth 5.0, NFC či rýchle nabíjanie pomocou USB-C (15 W). Naďalej tu nájdeš odolnosť IP68 a vojenský štandard MIL-STD-810, ktorý značí zvýšenú odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Batéria má kapacitu 4020 mAh a je plne vymeniteľná. Čítačka odtlačkov prstov je pravdepodobne na bočnej strane zariadenia. Zariadenie bude v Európe dostupné začiatkom februára  a jeho cena by nemala presiahnuť 500 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom