AT&T oznámilo príchod hybridného zariadenia Samsung Galaxy View 2, ktorý ponúkne 17-palcový dotykový displej a vieš ho používať ako tablet či prenosný televízor. 

Portál The Verge prostredníctvom portálu Engadget informoval o takmer už nepredpokladanom vzkriesení obrovského tabletu Samsung Galaxy View. Jeho druhá generácia bola oznámená prostredníctvom operátora AT&T a okrem klasických vlastností tabletu ponúkne aj možnosti sledovania televízie.

Prenosný televízor a tablet v jednom

Samsung Galaxy View 2 je propagovaný ako hybridný prenosný televízor, ktorý má zároveň dotykový displej a vďaka operačnému systému Android ho je možné využívať aj ako tablet. V AT&T dúfajú, že toto zvláštne zariadenie budú zákazníci využívať na sledovanie pripravovanej streamovacej služby WarnerMedia a tiež aktuálne existujúcich služieb DirecTV Now a Watch TV.

Hybridný tablet a TV Galaxy View 2 narozdiel od svojho 18-palcového predchodcu ponúkne „už len“ 17-placový displej s FullHD rozlíšením. V jeho útrobách bude pracovať osemjadrový procesor Exynos 7884 s taktom 1,6 GHz. O multitasking v režime tabletu sa postará 3 GB operačná pamäť RAM a vnútorné úložisko poskytne kapacitu 64 GB. Nechýba tiež LTE podpora pre mobilný internet a volania.

Cena takmer na úrovni smartfónov vlajkových parametrov

Na prednej strane sa objaví 5 MPx fotoaprát, no čo je dôležitejšie, pre slušný zážitok zo sledovania TV a filmov bude integrovaná podpora Dolby Atmos audia. Takýto kolos spotrebuje veľa energie, a tak Samsung uložil do Galaxy View 2 obrovskú 12 000 mAh batériu. Novinka dorazí na trh 26. apríla prostredníctvom splátkového systému operátora AT&T, pričom so sebou ponesie konečnú cenovku na úrovni 665 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom