Komunita hráčov si od výrobcov elektroniky pýta čo najviac výkonné herné zariadenia, ktoré by im umožnili vychutnať si každý detail hry. Kórejská spoločnosť im teraz túto príležitosť prináša spolu s novým notebookom, stvoreným priamo pre náročných zákazníkov. Unikátnym dielenským spracovaním modelu Odyssey Z v spojení so silným hardvérom vytvoril Samsung hernú beštiu, ktorá zaujme nejedného zarytého hráča.

Predstavenie tohto herného notebooku prebehlo pred pár dňami v čínskom Pekingu pri príležitosti konferencie, na ktorej Intel ukázal nové procesory Core i7 8. generácie. Pravdaže tam nemohol chýbať ani Samsung a jeho nový model Odyssey Z, ktorý je už týmto kremíkom vybavený. Výrobca sa však najviac výši efektívnym riadením teploty notebooku, ktoré je pri tak vysokom výkone nesmierne dôležité. Čerešničkou na torte je ešte perfektný dizajn. Ten už na prvý pohľad napovedá, že tento model nie je len obyčajným notebookom.

Orientovaný na dokonalý herný zážitok

Chladenie tejto výkonnej mašiny zabezpečuje systém Z AeroFlow, ktorý tvoria 3 kľúčové prvky. Pre správne odvádzanie tepla z útrob konštrukcie využil Samsung špeciálnu komoru, spolu s výkonným chladičom a silnými ventilátormi Z Blade Blower, ktorých hlučnosť neprekonáva 22 decibelov. Kombinácia týchto chladiacich prvkov zaisťuje, aby táto novinka pracovala pri optimálnej teplote aj počas hrania náročných hier. A skutočne má nový Samsung Odyssey Z čo chladiť, pretože jeho útroby ukrývajú pravý herný hardvér.

Základom všetkého je silná grafická karta NVIDIA GTX 1070 s architektúrou Pascal a 6 GB GDDR5 pamäťou, ktorá si hravo poradí aj s najnovšími titulmi. Ako sme už spomenuli vyššie, srdcom výpočtového centra tohto modelu je Intel Core i7, ktorý vo svojej 8. generácii dostal do vienka 6 jadier a 12 vlákien. Intel tieto procesory uviedol pre notebooky len pred pár dňami. Ten sa pri operáciách spolieha aj na operačnú RAM pamäť typu DDR4 o veľkosti až 16 GB. Pravdaže, výrobca nezanevrel ani na správnu konektivitu. Tá je tvorená dvoma portami USB 3.0 a USB 2.0, pričom na boku konštrukcie nechýba ani port pre USB-C a HDMI.

Nenechaj si ujsť
Intel to jednoducho vie. Do notebookov pripravil vlastný beštiálny procesor

Všetok herný obsah zobrazuje 15,6″ displej s FullHD rozlíšením. Samozrejmosťou je tiež dostatok miesta pre všetky herné tituly, ktoré si môže používateľ uložiť na 1 TB veľký SSD disk. Samsung však venoval veľkú pozornosť aj kvalitne spracovaným klávesom a touchpadu, ktorý si svoje miesto našiel netradične na boku zariadenia. Skvelý herný zážitok hráčom tiež prinášajú aj 2 reproduktory o výkone 1,5 W.

Kórejská spoločnosť plánuje nový notebook Odyssey Z priniesť na trh v Číne a Kórei už počas tohto mesiaca. Zákazníci v USA si naň počkajú až do 3. kvartálu tohto roka. O dostupnosti v Európe sa výrobca nezmienil rovnako ako o samotnej cene tejto novinky, ktorá ale rozhodne nebude najnižšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP