Samsung v najbližšej dobe predstaví líniu smartfónov Galaxy M. Masová produkcia modelov Galaxy M10 a M20 už začala, pričom ochranné sklo predného panelu druhého menovaného naznačuje, aký dizajn môžeme očakávať.

Samsung aktuálne ponúka široké portfólio smartfónov, ktoré začína vlajkovými modelmi línie Galaxy S a Note. Potom tu máme modely strednej triedy, kde patrí línia Galaxy A a taktiež cenovo dostupnú kategóriu s modelmi Galaxy J, C a On (známu najmä v Indii). Práve do cenovo dostupnej kategórie by mali pribudnúť v roku 2019 smartfóny línie Galaxy M, menovite Galaxy M10 a M20.

Dokazujú to aj predpokladané ceny pre Indiu, ktoré budú údajne stanovené v prepočte na 125 € za model M10 a 185 € za model M20. Samsung teda nastavil ceny agresívne a pravdepodobne plánuje bojovať s čínskymi značkami ako Xiaomi, Huawei a ďalšími, ktoré prebrali iniciatívu v segmente lacných telefónov. Práve na tomto trhu juhokórejská spoločnosť dlhé roky dominovala. Je možné, že Samsung na indickom trhu sériou M úplne nahradí modely Galaxy J a On.

Infinity-U výrez trochu inak

Aktuálny únik ochranného skla predného panelu modelu Galaxy M20 naznačuje, aký dizajn obnovená séria ponúkne. Už skôr nám Samsung predstavil možné riešenia výrezov v displeji. Infinity-O displej si Samsung rezervuje pre líniu Galaxy S10 a objaviť by sa mal aj v modely A8s. V cenovo dostupnej kategórii tak očakávame displeje s Infinity-U a Infinity-V výrezom, čo potvrdzuje aj uniknuté ochranné sklo predného panela Galaxy M20.

Samsung Galaxy M20 alebo OnePlus 6T

Ak sa naň lepšie pozrieme, môžeme vidieť, že výrez nemá úplne tvar spomínaného Infinity-U výrezu. Prvé čo nám pravdepodobne napadne je to, že sa pozeráme na predný panel smartfónu OnePlus 6T. Výrez má totižto podobu „kvapky“ a samotné rámiky okolo displeja sú skutočne tenučké, až na spodný rám, ktorý je o niečo širší. Či už tam podoba je alebo nie, modely Galaxy M10 a M20 sú už aktuálne vo výrobe a ich oficiálne predstavenia sa očakáva na začiatku roka 2019. Je však veľmi otázne, či sa dané modely dostanú aj mimo Indiu. Minimálne v úvode to pravdepodobne nemôžeme očakávať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom