Už od Note 4-ky Samsung prekonáva každoročne sám seba v kvalite zobrazovacieho panelu. Výnimkou nie je ani najnovší model Note 9, ktorý podstúpil skúšky známych testerov z DisplayMate.

Každý, kto sa zaujíma o svet smartfónov, určite vie, že Samsung aktuálne ponúka tie najlepšie zobrazovacie panely pre smartfóny na svete. Konkurenta v tomto segmente hľadá len naozaj veľmi ťažko. Preto je skutočne fascinujúce, že napriek tomu svoje displeje stále vylepšuje a každoročne s príchodom nových vlajkových lodí prekonáva sám seba.

Najlepší displej patrí každý rok Samsungu

Výnimkou nie je ani novinka Samsung Galaxy Note 9. Tej sa ujali známi testeri z DisplayMate a svorne vyhlasujú, že displej Note 9 je aktuálne najlepším na svete s najvyššou známkou A+. Ako každý rok, aj tentoraz novinka zlomila niekoľko rekordov a došlo aj k zlepšeniu maximálneho jasu. Panel dosahuje maximálny jas 710 nitov v manuálnom režime a 1050 nitov v automatickom režime.

Nastavil nový rekord v odrazivosti svetla od displeja

Z výsledkov testov tiež vyplýva viacero zaujímavých zistení. K jedným zo zaznamenaných rekordov patrila odrazivosť svetla od displeja, kde Note 9 zaznamenal o 4,4 % najnižšiu odrazivosť, aká bola kedy nameraná. Displej ďalej pokrýva slušných 113 % DCI-P3 farebného priestoru, až 142 % farebného priestoru sRGB a má najvyššiu absolútnu presnosť farieb. Nižšie sú uvedené niektoré ďalšie zaujímavé výsledky z testov.

Niekoľko zaujímavých výsledkov z testu displeja Galaxy Note 9
  • Najvyššia absolútna presnosť farieb (0,5 JNCD) – vizuálne nerozoznateľná od perfektnej
  • Najmenšia zmena intenzity lúča s obrazovým obsahom APL (2 %)
  • Najmenšia zmena stupnice presnosti a intenzity farieb s obrazovým obsahom APL (0,7 JNCD)
  • Najvyšší pomer kontrastu (nekonečný)
  • Najvyššie hodnotenie kontrastu pri okolitom osvetlení (239)
  • Najmenšia zmena jasu s uhlom pozorovania (27 % pri 30 stupňoch)
  • Najmenšia farebná variácia bielej s uhlom pozorovania (1,3 JNCD pri 30 stupňoch)
  • Najvyššia rozlíšenie obrazovky 3K (2960 x 1440) – Pozn. 4K sa na smartfónoch nezobrazuje vizuálne ostrejšie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom