Najpredávanejšími smartfónmi roka 2019 boli Galaxy S10 a Galaxy A70, z tabletov Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositeľnej elektroniky náramok Fit e.

Pozíciu lídra v predaji mobilných telefónov na slovenskom trhu potvrdila spoločnosť Samsung aj v roku 2019. Slováci minulý rok nakúpili rekordných 500-tisíc smartfónov tejto značky, čo je najviac zo všetkých na trhu. Samsung lokálne predal tiež 35 tisíc kusov nositeľnej elektroniky ako sú smart hodinky, náramky a slúchadlá.

Prémiové smartfóny radu Galaxy S10 zaznamenali o 24 % vyššie predaje než predminuloročné modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný záujem o skladacie smartfóny, ktoré uviedol na slovenský trh ako prvý tento rok v podobe „véčkového“ model Galaxy Z Flip.

Samsung taktiež tento rok výraznejšie nasýtil trh zariadeniami vybavenými technológiou 5G.

Samsung Galaxy S20 (foto: Dávid Igaz / fontech.sk)
Zobraziť celú galériu (0)
Samsung Galaxy S20 (foto: Dávid Igaz / fontech.sk)

Aké mobilné zariadenia sa predávali najviac?

Vôbec najpredávanejším prémiovým smartfónom od Samsungu na slovenskom trhu sa minulý rok stal model Galaxy S10, nasledovaný najvyšším prémiovým modelom Galaxy S10+. Zo strednej triedy smartfónov od Samsungu používatelia minulý rok najviac nakupovali Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50.

Najžiadanejším tabletom z prémiového radu Samsungu sa minulý rok na tuzemskom trhu stal Galaxy Tab S5e. Medzi tabletmi strednej triedy bol najžiadanejší Tab A 10.1. Nositeľnej elektronike vládli smart náramky Galaxy Fit e a smart hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch 42mm.

Najpredávanejšie mobilné produkty Samsungu v SR v roku 2019

Smartfóny

  • Prémiová trieda: Galaxy S10, Galaxy S10+
  • Stredná trieda: Galaxy A70, Galaxy A40, Galaxy A50

Tablety

  • Premium: Galaxy Tab S5E
  • Stredná trieda: Galaxy Tab A 10.1

Smart hodinky a náramky

  • Galaxy Fit e, Galaxy Watch 46 mm, Galaxy Watch 42 mm

Slúchadlá

  • Galaxy Buds

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom