Samsung prišiel na konferencii CES s možným riešením problému písania dlhých a zložitých textov na mobilných zariadeniach ako sú smartfóny či tablety. Práve pre ne by mala byť v budúcnosti určená nová klávesnica s názvom SelfieType, ktorá spolupracuje s umelou inteligenciu a strojovým učením, informuje portál AndroidCentral.

Princíp fungovania klávesnice SelfieType je veľmi jednoduchý. Predná kamera doplnená zrejme o nejaký špeciálny typ snímača bude sledovať pohyb prstov po stole, ktorý bude predstavovať danú virtuálnu klávesnicu. Má to však jeden zásadný háčik – klávesnica sa na stôl nebude nijako premietať, je jednoducho „neviditeľná“.

To môže predstavovať obrovský problém pri správnom triafaná jednotlivých kláves, no práve v tomto prípade má značne napomáhať umelá inteligencia. Druhý problém môže predstavovať pohyb samotných rúk pri písaní, ktorý umelú inteligenciu zmätie a zadávanie nemusí fungovať správne. Ďalej treba podotknúť, že pri písaní na takejto klávesnici je zrejme nutné ovládať strojopis.

Samsung zatiaľ ukázal iba demo, ako by mala daná klávesnica fungovať v praxi. Ak sa im však podarí dotiahnuť jej funkčnosť do štádia ako ju prezentujú na priloženom videu, môže sa jednať o naozaj plnohodnotný nástroj na písanie textu v dotykových zariadeniach. Ako však poznamenáva TheVerge, v súčasnosti už existuje mnoho virtuálnych laserových klávesníc, ktoré dokonca premietnu klávesnicu na stôl používateľa.

Zadávanie jednotlivých kláves však pri týchto klávesniciach vôbec nefunguje tak dobre, ako by si si predstavoval a navyše, ak chceš takúto klávesnicu využívať, musíš so sebou nosiť ďalší kus hardvéru, ktorý ti ju na stôl premietne a ktorý bude písanie na nej zaznamenávať. Riešenie od Samsungu je oveľa praktickejšie, no ako sme už spomínali vyššie, najväčšou otázkou bude samotná funkčnosť.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny