Samsung prišiel na konferencii CES s možným riešením problému písania dlhých a zložitých textov na mobilných zariadeniach ako sú smartfóny či tablety. Práve pre ne by mala byť v budúcnosti určená nová klávesnica s názvom SelfieType, ktorá spolupracuje s umelou inteligenciu a strojovým učením, informuje portál AndroidCentral.

Princíp fungovania klávesnice SelfieType je veľmi jednoduchý. Predná kamera doplnená zrejme o nejaký špeciálny typ snímača bude sledovať pohyb prstov po stole, ktorý bude predstavovať danú virtuálnu klávesnicu. Má to však jeden zásadný háčik – klávesnica sa na stôl nebude nijako premietať, je jednoducho „neviditeľná“.

To môže predstavovať obrovský problém pri správnom triafaná jednotlivých kláves, no práve v tomto prípade má značne napomáhať umelá inteligencia. Druhý problém môže predstavovať pohyb samotných rúk pri písaní, ktorý umelú inteligenciu zmätie a zadávanie nemusí fungovať správne. Ďalej treba podotknúť, že pri písaní na takejto klávesnici je zrejme nutné ovládať strojopis.

Samsung zatiaľ ukázal iba demo, ako by mala daná klávesnica fungovať v praxi. Ak sa im však podarí dotiahnuť jej funkčnosť do štádia ako ju prezentujú na priloženom videu, môže sa jednať o naozaj plnohodnotný nástroj na písanie textu v dotykových zariadeniach. Ako však poznamenáva TheVerge, v súčasnosti už existuje mnoho virtuálnych laserových klávesníc, ktoré dokonca premietnu klávesnicu na stôl používateľa.

Zadávanie jednotlivých kláves však pri týchto klávesniciach vôbec nefunguje tak dobre, ako by si si predstavoval a navyše, ak chceš takúto klávesnicu využívať, musíš so sebou nosiť ďalší kus hardvéru, ktorý ti ju na stôl premietne a ktorý bude písanie na nej zaznamenávať. Riešenie od Samsungu je oveľa praktickejšie, no ako sme už spomínali vyššie, najväčšou otázkou bude samotná funkčnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom