Očakávania Apple v prípade predajných čísel výročného iPhonu X sa nenaplnili. Vzhľadom nato muselo dôjsť k zníženiu produkcie, čo nepriaznivo ovplyvnilo aj Samsung.
iPhone X odštartoval minulý rok ako najinovatívnejší iPhone v histórii Apple. Hoci boli v jeho prípade predpokladané vysoké predajné čísla, opak je pravdou a Apple znižuje produkciu výročného modelu. Tento efekt ovplyvnil aj konkurenta v podobe Samsungu, ktorý pre iPhone X vyrába OLED displej. Po znížení produkcie tak musel samozrejme učiniť aj Samsung a taktiež znížil produkciu OLED displejov.
Namiesto 50 miliónov len 20
Samsung očakával, že Applu dodá 45 až 50 miliónov kusov OLED displejov. Kvôli nepriaznivým predajom ale nakoniec dodá len 20 miliónov kusov. Hoci sa spoločnosť ešte nevyjadrila o svojich výrobných cieľoch pre mesiace apríl až jún, predpokladá sa, že predaje iPhonu X sa naďalej nezvýšia kvôli nižšiemu dopytu zo strany spotrebiteľov. Jedno je však isté. Samsung má obrovské výrobné kapacity v prípade OLED displejov a už sa začína obzerať po nových klientoch.
Čítajte viac z kategórie: Smartfóny
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Apple má vážny problém: Špeciálny iPhone sa odkladá, za konkurenciou už aj tak brutálne mešká
Huawei posúva hranice: Nové smart hodinky WATCH GT 6 vydržia až 21 dní bez nabíjania
NESMIEŠ PREHLIADNUŤ KVÍZ: Len experti ho dajú na 100 %. Ukáž, že stále poznáš legendárne mobily
Slováci zistili, že lacný smartfón nemusí byť kompromis. Tento mobil si zamilovali a porazil aj iPhone
Apple rozdáva milióny: Stačí, keď nájdeš chybu v iPhone a môžeš zbohatnúť ako nikdy predtým
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Slovensko má nové ohnisko žltačky: Hygienici RÚVZ varujú pred šírením
Peter Korbačka ovláda majetok v hodnote viac ako 2 miliardy eur: Nenápadný developer stojí za projektmi, ktoré menia Bratislavu
PRIESKUM: Prepad Smeru sa zastavil. Zmena ústavy výrazne uškodila jednej opozičnej strane
Slováci už o pár hodín uvidia „ohnivý dážď“. Priprav sa na noc plnú trblietavých padajúcich hviezd
Rodina, ktorá mala nehodu s Gašparom, prehovorila: O zdravotný stav dcéry sa nezaujímal
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- VIDEO: Ľudí už vôbec nepotrebujú. Čína postavila diaľnicu pomocou AI robotov
- VIDEO: Kráľ Artuš ožíva v novom seriáli. Trailer ukazuje temnú fantasy, aká tu ešte nebola
- Ľuďom potečie rovno domov. Slovensko konečne začne využívať progresívnu energiu budúcnosti
- Slováci ich podceňujú: Teplár dal ľuďom 7 jednoduchých tipov, ako ušetriť pri vykurovaní stovky eur
- Zrodil sa skutočný Transformer. Tím z Caltechu spojil lietanie, chôdzu aj jazdu v jednom stroji
-
- Ak nepriateľ zaútočí, bude čeliť vlastnému koncu. Európsky štát otestoval 8100-tonový jadrový kolos
- Automobilky oklamali svet a budú platiť. Obľúbený pohon zlyhal na celej čiare, produkuje veľké emisie
- Sovieti mali v rukách väčší klenot ako Concorde, no bol úplnou nočnou morou
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Sudca nemal na výber. ChatGPT pomohol Američanke dosiahnuť nemožné
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Vodičov pobúrili nové kontroverzné radary. Rýchlosť ti už nezmeria polícia, ale sused s mobilom
- 1200 metrov pod pyramídami objavili 38 000 rokov staré mesto, z ktorého vedcom padla sánka
- Veľká automobilka urobí zo Slovenska elektrickú veľmoc. Bude vyrábať lacné elektromobily pre celú Európu
- Ak nepriateľ zaútočí, bude čeliť vlastnému koncu. Európsky štát otestoval 8100-tonový jadrový kolos
Nahradia zastarané Tornáda. Štát EÚ chce kúpiť ďalšie stíhačky od USA, ponesú jadrové bomby
Dosiahne rýchlosť 309 km/h a Rusov privedie do šialenstva. Ukrajina našla odpoveď na zákernú zbraň
Zlyhali aj Nemci. Európanov stresuje nákup ojazdeného auta, až 55 % riešilo nečakaný problém
SPP varuje pred energetickou katastrofou. Brusel prišiel s radikálnym návrhom, najviac postihne Slovensko
Dôležitú oblasť chcú ochrániť pred Ruskom. Nemci uzavreli kritickú dohodu s maličkým európskym štátom
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP