Samsung predstavil štvrtú generáciu odolného smartfónu zo série Galaxy Xcover. Nová generácia prináša mierny upgrade hardvéru, i keď stále sa jedná o zariadenie nižšej triedy. Zaujme teda najmä ľudí, ktorí nepotrebujú výkonný smartfón a radšej uprednostňujú odolnosť.

Základom je certifikácia IP68, čo znamená odolnosť voči vode až do hĺbky 1.5 metra, a to bez ohľadu na dĺžku pobytu pod vodou. Konštrukcia je pripravená pre drsné zaobchádzanie či extrémne teploty. Uhlopriečka TFT displeja narástla voči predchodcovi na 4.99 palcov, no HD rozlíšenie ostalo zachované.

Samsung Galaxy Xcover 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy xcover 4

zdroj fotografie: Samsung

Pod masívnou kapotou pracuje bližšie nešpecifikovaný štvorjadrový 1.4 GHz procesor, 2 GB pamäť RAM a 16 GB úložisko. Z úložiska je pre používateľov dostupných okolo 10 GB a je rozšíriteľné microSD kartami až do 256 GB. Kapacita batérie činí 2800 mAh, čo je voči predchodcovi taktiež krok vpred. Zadná strana dostala do výbavy 13 MPx fotoaparát s nízkou clonou f/1.9 a na prednú stranu sa dostal 5 MPx snímač.

samsung galaxy xcover 4

zdroj fotografie: Samsung

Samsung vyzdvihuje najmä kvalitu fotoaparátu, keďže vďaka nízkej clone vie v horších svetelných podmienkach zachytiť oveľa viac svetla. Smartfón beží na relatívne novom Androide 7.0 Nougat, samozrejme, s grafickou nadstavbou výrobcu. Galaxy Xcover 4 sa v Európe začne predávať v priebehu apríla za oficiálnu cenu 259 €.

zdroj fotografií: Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom