Nie je to tak dávno, keď spoločnosť Samsung predstavila novú vlajkovú loď Galaxy S9. Mnohými označovaní aj ako najlepší smartfón súčasnosti sa však potýka aj s niekoľkými problémami.

Už dlhšie možno pozorovať trend, že výrobcovia smartfónov predstavujú nové zariadenia ako na bežiacom páse. Štandardom sa stala nová vlajková loď každý rok. Takéto tempo však ide ruka v ruke aj s možnými problémami, ktoré sa objavujú pri takmer každom novom modely. Predsa len, jeden rok nie veľmi dlhá doba na to, aby sa zariadenie navrhlo, skonštruovalo a poriadne otestovalo.

Nefunkčnosť dotyku na niektorých miestach

V poslednej dobe sa na internete objavilo niekoľko správ o tom, že najnovší Samsung Galaxy S9 a S9+ disponujú problémom, kde v istej časti obrazovky nefunguje dotyk. Zväčša ide o miesto na spodnej a vrchnej časti displeja. Ide o celkom závažný problém, ktorý tak sťažuje prácu s inak skvelým zariadením. O to viac to nepoteší, keď za daný smartfón minieš priemernú mzdu na Slovensku. Nižšie môžeš vidieť ako sa daný problém prejavuje. Pri prechode prstom po obrazovke, v jednom momente je jasne vidieť, ako nie je dotyk zaznamenaný a opäť reaguje až o čosi nižšie. Rovnako tomu je aj pri písaní po klávesnici, keď niektoré znaky smartfón nezaznamená.

Väčšina sťažností putuje práve na adresu modelu Galaxy S9+. Zdroj problému momentálne nie je známy, no k celému problému sa stihla vyjadriť aj samotná spoločnosť Samsung. Pre portál Engadget poskytla vyhlásenie, v ktorom hovorí, že o danom probléme vie a zaoberá sa ním. Zároveň však tvrdí, že týchto správ nebolo veľa, no spokojnosť ich zákazníkov je pre nich kľúčová. Rovnako tak spolupracuje aj s nimi a snaží sa prísť na dôvod týchto problémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom