banner-vernee-apollo-lite
Samsung má teraz plnú hlavu toho, ako napraviť bordel, ktorý napáchala Note 7-čka. No aj napriek týmto nepríjemnostiam musí smerovať jeho pozornosť na jeho budúci hlavný produkt, ktorým bude Samsung Galaxy S8. Ten by mohol byť predstavený v skorých mesiacoch nového roku 2017.

Hoci juhokórejský gigant poprosil svojich zamestnancov a všetkých dodávateľov dielov, aby informácie o pripravovanej S8-čke uchovali v tajnosti, vyzerá to tak, že si jeho prosby nezobrali k srdcu všetci. Objavili sa informácie, že Samsung pripravuje pre Galaxy S8 duálny fotoaparát a skener zreničiek. „Keďže Samsung nikdy nepoužíva rovnaké fotoaparáty pre ich vlajkové lode, znamená to, že Samsung Galaxy S8 dostane určite vylepšený fotoaparát.“ – povedal istý funkcionár firmy, ktorá Samsungu dodáva súčiastky. To by pre dodávateľov šošoviek a modulov mohlo znamenať zdvojnásobenie príjmov, keďže fotoaparát používa dva samostatné moduly a dve šošovky.

samsung-galaxy-s8-concept-12

Najviac by z tejto situácie mohli profitovať firmy Samsung Electro-Mechanics, Patron a MCNEX. Samsung Electro-Mechanics totiž poskytuje moduly do fotoaparátov pre smartfóny. Firmy Patron a MCNEX dodávali senzory dúhovky pre Galaxy Note 7 a mohla by im byť ponúknutá nová zmluva ako kompenzácia. Kórejské média taktiež oznámili, že Samsung bude vykupovať od dodávateľov nepoužité diely z Note 7-čiek, no v prvom rade by im mal ponúknuť nové zmluvy ako kompenzáciu strát, ktoré napáchal tento „legendárny“ smartfón.

samsung-galaxy-s8-concept-8

Ak sú všetky tieto informácie od zainteresovaných ľudí pravdivé, dodávateľom súčiastok svitá na dobré časy. Teraz už iba ostáva čakať, či sa tieto nepodložené správy naplnia, alebo nie. Každopádne, Samsung je a bude pod obrovským tlakom zo strany dodávateľov, ale aj fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom