Nedávno sme ťa informovali o rýchlostnom teste známeho kanálu PhoneBuff, kde David Rahimi testoval, či je rozdiel medzi regionálnymi verziami Samsungu Galaxy S8 citeľný. Ako je to však pri verziách s rozdielnymi kapacitami RAM pamätí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Davidov známy rýchlostný test už snáď nemusíme podrobne rozoberať. Pozostáva teda z dvoch kôl. Na začiatku ide o prvotné spúšťanie aplikácií a neskôr sa testuje rýchlosť ich opätovného spustenia z pozadia (načítavanie z operačnej pamäte). V teste teda figuruje unikátna verzia Galaxy S8+ so 6 GB RAM a klasická S8-čka so štandardnými 4 GB RAM pamäte, ktorá sa predáva aj v našich končinách. V oboch prípadoch sa jedná variant s procesorom Exynos.


zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

V prvom kole to v praxi dopadlo takmer rovnako – prvotné načítanie aplikácií zabralo verzii so 6 GB RAM 1 minútu a 39,77 sekúnd. Verzii so 4 GB RAM pamäte stačila na splnenie úlohy 1 minúta a 41,48 sekúnd. Výrazný náskok však získala „namakanejšia“ verzia v druhom kole. Kameňom úrazu sa stala hra Subway Surfers, presnejšie jej spustenie z pozadia. Vďaka tomu, že 6 GB RAM variant hru udržal spustenú na pozadí, získal náskok a druhé kolo vyhrala skoro o 20 sekúnd.

Nenechaj si ujsť
Video: Dvojročný iPhone 6S v rýchlostnom teste pochoval najnovší Galaxy S8!

Galaxy S8 Speedtest RAM
zdroj fotografie: PhoneBuff/YouTube

Okrem Subway Surfers si drahšia verzia nadbehla aj v spúšťaní niektorých nenáročných aplikácií. Na to má však vplyv aj fakt, že model s väčšou operačnou pamäťou má taktiež vyššiu rýchlosť interného úložiska. Je teda trochu škoda, že Samsung nedováža túto výkonnejšiu verziu aj k nám do Európy, kde by si určite našla základňu priaznivcov, aj keď cena by už možno prekračovala hranicu 1000 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Borovsky
Študák na výške & technologický geek milujúci minimalizmus, gúglovský material design, zaujimajúci sa o makroekonómiu a politiku.