Nepochybne sa zhodneme na tom, že nová vlajková loď od Samsungu je prémiové zariadenie. Neuveriteľný displej, výkonný čipset, dostatok RAM-ky, rýchle UFS úložisko, špičkový foťák a prémiová konštrukcia. Ako je na tom však odladenie softvéru?

Nadstavba TouchWiz, ktorú Samsung používa vo svojich zariadeniach, je nám všetkým určite veľmi známa. Donedávna bolo „samsungovské“ UI názorným príkladom toho, ako sa to robiť nemá. Narážame na nie práve príkladnú optimalizáciu (hlavne v porovnaní s príkladne odladenými iOS zariadeniami), množstvo bugov, neustále zasekávanie, dizajnová „prekombinovanosť“ a množstvo bloatware-u (predinštalované aplikácie od Samsungu, ktoré väčšina užívateľov ani nezapla).

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Samsung

Samsung však odviedol kus práce a s príchodom minuloročného Galaxy S7 bolo vidieť zmenu k lepšiemu. Prostredie bolo čistejšie a celková plynulosť pri porovnaní napríklad s Galaxy S5/S6 bola citeľne lepšia. S vydaním Galaxy S8 sa snažia pokračovať cestou, ktorú započali pri vyššie spomínanom Galaxy S7. Stačí to ale na konkurenciu?

iPhone 6S vs Galaxy S8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube – PhoneBuff

YouTube kanál PhoneBuff sa tentokrát rozhodol vziať do rýchlostného duelu práve najnovší Galaxy S8, proti ktorému postavil iPhone 6S. Tento bol predstavený presne pred dvomi rokmi, v roku 2015, čo v tejto brandži rozhodne nie je zanedbateľné. David z PhoneBuff-u teda tieto kúsky podrobil svojmu testovaniu, ktoré pozostáva z prvotného spúšťania aplikácií a ich opätovného načítania z RAM-ky. Ako si teda najpokročilejší a najnovší kúsok z dielne Samsungu poradil s takmer 2-ročným iPhonom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom