banner-note-7Samsung Galaxy S8 bude predstavený až o viac ako štyri mesiace, no rozprávať sa o ňom začalo v plnom prúde už teraz. Je to najmä z dôvodu ukončenia predaja phabletu Note 7, ktorý bol pre Samsung veľmi dôležitý. S8-čka teda bude musieť dostatočne zaujať, aby aspoň čiastočne doplnil obrovskú finančnú stratu po neúspešnom phablete.

S ďalšími informáciami prišiel web The Korea Herald, no niektoré z nich sú už dávno známe a nových je len zopár. Pri Galaxy S8 by mal Samsung urobiť rázny krok a odstrániť ikonické domovské tlačidlo, ktoré zdobilo vlajkové smartfóny giganta sedem generácií. Treba len dúfať, že výrobca toto nadbytočné miesto využije a displej bude siahať až pod spodný rám. Snímač odtlačkov prstov, ktorý bol doteraz integrovaný v spomínanom domovskom tlačidle, by mohol nájsť miesto priamo pod displejom.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Koncepty smartfónu Galaxy S8

Koncept smartfónu

Veľká zmena má nastať aj pri fotoaparáte, pričom sa hovorí o duálnom fotoaparáte, ktorý sa má kvalitou priblížiť k digitálnym zrkadlovkám. Zatiaľ nie je známe, či sa o jeho výrobu postará LCI divízia Samsungu alebo sa spoľahne na alternatívneho dodávateľa. Zmienka padla aj o procesoroch. Podobne ako Galaxy S7, aj model S8 príde v dvoch verziách, a to s procesorom Exynos 8895 a Snapdragonom 830. Oba čipsety budú vyrábané spoločnosťou Samsung s modernou 10 nm technológiou, čo podstatne zníži energetickú náročnosť.

samsung-galaxy-s8-concept-7

TIP: Samsung Galaxy S8 má priniesť 4K displej a špičkovú podporu pre VR

Zaujímavosťou je maximálny takt Exynosu, ktorý dosahuje neuveriteľné 3 GHz. Zabezpečiť to má až 70 % nárast výkonu. Informácie o Snapdragone 830 sú zatiaľ veľmi strohé. Nedávno sme sa však aspoň dozvedeli takmer oficiálny dátum predstavenia, ktorý prezradil teaser. Počkať si musíme do 26. februára 2017 na konferenciu MWC 2017 v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom