banner-note-7Určite poznáte momentálnu situáciu okolo Note 7-čky, ktorá definitívne ukončila svoju púť. Lokálne strediská juhokórejského giganta zbierajú od majiteľov smartfóny a tento príbeh sa tak určite zapíše hrubými písmenami do histórie inteligentných zariadení. Aj keď je pre nás veľmi jednoduché zariadenie vrátiť, giganta to stojí obrovské úsilie a hlavne nemalé finančné prostriedky. 

Podľa prvých analýz sa finančná situácia Samsungu poriadne zhorší. Výpočty vykázali stratu až 17 miliárd dolárov na svetových predajoch. Spomeňme si na prvé odhady o stratách, ktoré boli ešte vypočítané v časoch výmenného programu, keď ešte všetko vyzeralo relatívne v poriadku. Vtedy nám analytici povedali, že spoločnosť vykáže stratu 5 miliárd dolárov.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-druhy-vymenny-program

TIP: Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7! Je mu definitívny koniec?

V reči bez čísiel to znamená, že Samsung stratí presne polročný zisk z predajov vlajkových modelov, a to len v priebehu niekoľkých týždňov. Aj toto teda ukazuje, ako veľmi je táto situácia kritická. Vzhľadom na to, že výrobca má v rukáve zvyšné zariadenie, ktoré ťahajú predaje stálo nahor, nebude to až tak zlé, no čísla sa jednoducho oklamať nedajú. V silách výrobcu je absolútne bezproblémové krytie tohto problému po finančnej stránke, no povesť zariadení slávnej série Note veľmi utrpí.

note-7-zadna-strana-foto

Ak by sa podobná situácia stala niektorej z menších spoločností na trhu, je veľmi pravdepodobné, že by úplne skrachovala. Nepochybujeme o plnom zotavení Samsungu z tohto nepríjemného problému, no nedokážeme odhadnúť ako dlho to bude trvať. Dokážete ešte po tejto afére dôverovať najväčšiemu výrobcovi smartfónov na svete?

Pošli nám TIP na článok