banner-note-7Určite poznáte momentálnu situáciu okolo Note 7-čky, ktorá definitívne ukončila svoju púť. Lokálne strediská juhokórejského giganta zbierajú od majiteľov smartfóny a tento príbeh sa tak určite zapíše hrubými písmenami do histórie inteligentných zariadení. Aj keď je pre nás veľmi jednoduché zariadenie vrátiť, giganta to stojí obrovské úsilie a hlavne nemalé finančné prostriedky. 

Podľa prvých analýz sa finančná situácia Samsungu poriadne zhorší. Výpočty vykázali stratu až 17 miliárd dolárov na svetových predajoch. Spomeňme si na prvé odhady o stratách, ktoré boli ešte vypočítané v časoch výmenného programu, keď ešte všetko vyzeralo relatívne v poriadku. Vtedy nám analytici povedali, že spoločnosť vykáže stratu 5 miliárd dolárov.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-druhy-vymenny-program

TIP: Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7! Je mu definitívny koniec?

V reči bez čísiel to znamená, že Samsung stratí presne polročný zisk z predajov vlajkových modelov, a to len v priebehu niekoľkých týždňov. Aj toto teda ukazuje, ako veľmi je táto situácia kritická. Vzhľadom na to, že výrobca má v rukáve zvyšné zariadenie, ktoré ťahajú predaje stálo nahor, nebude to až tak zlé, no čísla sa jednoducho oklamať nedajú. V silách výrobcu je absolútne bezproblémové krytie tohto problému po finančnej stránke, no povesť zariadení slávnej série Note veľmi utrpí.

note-7-zadna-strana-foto

Ak by sa podobná situácia stala niektorej z menších spoločností na trhu, je veľmi pravdepodobné, že by úplne skrachovala. Nepochybujeme o plnom zotavení Samsungu z tohto nepríjemného problému, no nedokážeme odhadnúť ako dlho to bude trvať. Dokážete ešte po tejto afére dôverovať najväčšiemu výrobcovi smartfónov na svete?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom