Samsung Galaxy S8 a S8+ sú na trhu už niekoľko týždňov. Za ten čas si používatelia stihli všimnúť aj zopár problémov, respektíve nedostatkov, ako napríklad displej zafarbený dočervena a zablokovaná možnosť zmeniť funkciu hardvérového tlačidla Bixby.

Nedávno však majitelia zistili ďalšie negatívum, ktoré trápilo po minulé roky aj vlastníkov modelov Galaxy S6 a Galaxy S7. Samsung používa vlastnú technológiu rýchlonabíjania, ktorá je však len exaktnou kópiou konkurečnej technológie Qualcomm Quick Charge 2.0. Aj po pár rokoch od predstavenia verzie 2.0 samozrejme funguje slušne, až na jednu limitujúcu vlastnosť. Telefón totiž dokáže použiť rýchlonabíjanie len ak je displej vypnutý.

Samsung Galaxy S8

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Je tak pomerne zvláštne, že jeden z najdrahších a najnovších smartfónov na trhu znova a znova nesiahol po aktuálnej verzii. Samsung Galaxy S6 teda nenabiješ rýchlo, pokiaľ na ňom pracuješ. Novší model Galaxy S7 to mal dokonca napísané aj v oficiálnom manuáli. Je veľkou záhadou, prečo sa vydal kórejský gigant touto zvláštnou cestou. Možno sa ti ale zdá, že to nie je také hrozné, no čas, za ktorý sa ti telefón nabije na 100 %, je skoro dvakrát taký dlhý ako nabíjanie pri vypnutej obrazovke.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Zahraničný portál Phandroid skúšal porovnať časy, kedy domáci Samsung Adaptive Fast Charge funguje a kedy naopak nie. Pri vypnutej obrazovke sa model Galaxy S8 nabije už za 1 hodinu a 37 minút, zatiaľ čo pri zapnutej obrazovke mu to trvá poriadnu dlhú dobu – 2 hodiny a 51 minúť. Ak teda potrebuješ mať svoj smartfón nabitý za čo najkratšiu dobu, musíš sa zmieriť s tým, že bude ležať hodinu a pol len tak na poličke. Ak si chceš aj ty overiť, či je tento problém relevantný, môžeš si zapnúť možnosť Nikdy nevypínať obrazovku počas nabíjania, ktorú nájdeš v nastaveniach pre vývojárov.

Videorecenzia

Odoberaj FonTech videá

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom