banner-pixel
Galaxie od juhokórejského Samsungu sa každoročne rozrastajú o najnovšie modely, pričom tým najočakávanejším pre budúci rok je nepochybne Samsung Galaxy S8. Po neúspechu phabletu Galaxy Note 7 musí Samsung priniesť niečo, čím by ohúril technologických nadšencov a znížil tak škody, ktoré napáchal Note 7.

Dúfame, že Samsung sa zo svojich chýb poučil a pri budúcej generácii vlajkového smartfónu bude dodržané všetky bezpečnostné štandardy. Okrem toho však musí priniesť smartfón, ktorý svet zaujme. Vďaka futuristickému, takmer bezrámikovému displeju so zahnutím všetkých hrán, ktorý má budúcoročný Galaxy S8 priniesť, by sa mu to mohlo podariť. Najnovšie informácie taktiež hovoria o absencii duálneho fotoaparátu, no ak by Samsung použil vylepšený snímač z jedného z najlepších fotomobilov na trhu, opäť by mohol vyhrať.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-s8-futuristicky-displej

Spolu s doteraz nevideným displejom súvisí aj odstránenie domovského hardvérového tlačidla, ktoré sa za toľké roky stalo ikonou Samsung smartfónov. Miesto toho má Galaxy S8 používať kapacitné tlačidlo umiestnené pod sklom. Budúca generácia vlajkovej lode juhokórejského tech giganta má byť k dispozícii v dvoch veľkostných verziách – kompaktnejšej s 5,1″ displejom a väčšej s 5,5-palcovou uhlopriečkou. Obe tieto verzie sa sa budú pýšiť už spomínaným futuristickým displejom, ktorý pokryje minimálne 90% prednej strany. Z „Es-osmičky“ sa tak kľuje ďalší konkurent pre revolučný Xiaomi Mi MIX.

samsung-galaxy-s8

Po stránke hardvérovej výbavy by sa malo dostať na najnovší Qualcomm Snapdragon 835 procesor. Verzia s týmto čipsetom bude zrejme opäť dostupná len v Amerike a európsky model má poháňať novinka z rád Exynosu. Uvidíme, či sa tieto informácie potvrdia. Budúcoročné smartfóny však nebudú len o inovatívnych displejoch a vysokom výkone. Priniesť by mali aj rozšírenejšiu umelú inteligenciu, ktorú Samsung vyvíja v spolupráci so spoločnosťou Viv. Nový asistent bude na základe hlasových príkazov posielať textové SMS správy, uskutočňovať hovory a plánovať pracovné meetingy.

samsung-galaxy-s8-concept-4

Čo sa predstavenia týka, to sa podľa najnovšej správy uskutoční až v apríli. Oneskorenie uvedenia novej vlajkovej lode má byť spôsobené náročnejšími testami batérií, keďže Samsungu ide aj o bezpečnosť vlastných produktov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom