Možno si zachytil správu o tom, že Samsung plánuje predávať aj vybavenejšie verzie svojich nových vlajkových smartfónov. Tie majú ponúkať nie 4, ale hneď 6 GB pamäte RAM, avšak dostupné budú, bohužiaľ, len pre obyvateľov Číny. Ešte predtým, ako sa ťa zmocní závisť a vyprskneš na obyvateľov najľudnatejšej krajiny sveta vlnu nadávok, však na chvíľku spomaľ.

Po prečítaní nasledovných riadkov totižto zistíš, že im ani niet čo závidieť. Iste, model obsahujúci vyššiu kapacitu RAM pamäte by mohol dosiahnuť lepšie skóre v benchmarkových aplikáciách a pohladiť tým dušu svojho používateľa, no to je tak všetko, v čom predčí klasickú verziu. Tá síce obsahuje „len“ 4 GB RAM pamäť, no so svojím výkonnejším súrodencom stíha po všetkých stránkach. Operačný systém Android je totižto stavaný na určitý počet naraz bežiacich aplikácií, ktorý nemožno prekročiť ani s väčšou RAM pamäťou.

zdroj fotografie: Android Central

V praxi to teda znamená, že kvôli zaisteniu lepšej výdrže batérie budú obe verzie schopné uschovať vo svojej operačnej pamäti takmer rovnaký počet naraz bežiacich aplikácií. Tento vybavenejší variant je tak len akýmsi marketingovým lákadlom juhokórejského výrobcu. O čosi opodstatnenejšia je väčšia kapacita jeho interného úložiska, ktoré je schopné poňať až 128 GB dát. Aj tu však zaúradoval marketing a skutočnosť, že ľudia na čísla jednoducho počúvajú. Pravdou však je, že všetky verzie Galaxy S8-čky obsahujú slot na microSD kartu a tým pádom toto bohatšie interné úložisko nie je vôbec potrebné.

Zobraziť slovenskú cenu Samsung Galaxy S8

dexzdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsung z Galaxy S8 na poslednú chvíľu odstránil mnohými žiadaný komponent. Ukazuje to tento prototyp

Jediným pozitívom týchto prémiových verzií je ich základné balenie. V prípade, že si záujemcovia v Číne takúto verziu predobjednajú, dostanú  k nej okrem AKG slúchadiel buď dok Samsung DeX, ktorý pretvorí smartfón na počítač, alebo headset na virtuálnu realitu GearVR. Napriek týmto hodnotným darčekom však vybavenejšie verzie veľký úspech pravdepodobne nezožnú, nakoľko sú extrémne drahé. Samsung Galaxy S8+ so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom tak záujemcov vyjde na 7100 juanov, čo je približne 970 €. Za rovnakú cenu by si si mohol kúpiť trebárs dve vlajkové smartfóny spoločnosti OnePlus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom