Huawei, Xiaomi, LG, všetky tieto spoločnosti používajú vo svojich zariadeniach duálny  fotoaparát, avšak len Samsung ako keby na tento nápad pozabudol. Alebo aj nie?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa fotografií zverejnených na sociálnej sieti Weibo totiž Samsung plánoval zakomponovať do svojej aktuálnej vlajkovej lodi dva vertikálne umiestnené objektívy hlavného fotoaparátu, teda aspoň to mohol zvažovať. Zaujímavé je na tom však to, že o niečo podobné sa zrejme pokúša aj Apple pri príprave výročného iPhonu.

galaxy s8zdroj fotografie: ‎Weibo

Na obrázkoch si môžeš všimnúť aj senzor srdcového tepu umiestnený pod fotoaparátom, či absenciu snímača odtlačkov prstov, čo by mohlo indikovať pôvodne plány Samsungu umiestniť ho pod displej, teda na tradičné miesto, ktoré sme poznali počas predchádzajúcich rokov.

Nenechaj si ujsť
Snímač odtlačkov prstov v Galaxy S8 je riešený nešťastne. Samsung mal ale pôvodne oveľa inovatívnejší nápad

zdroj fotografie: Weibo

Tie im však mali prekaziť problémy s funkčnosťou potrebnej technológie. Aktuálne umiestnenie taktiež nie je práve najšťastnejšie, kedže sa nachádza blízko fotoaparátu, na ktorom otlačky prstov počas fotenia práve neoceníš. Dúfajme ale, že najväčší výrobca smartfónov na svete zvládne tento problém vyriešiť už s príchodom niektorej z nadchádzajúcich vlajkových lodí. Aký je tvoj názor na duálny fotoaparát? Máš už nejaké skúsenosti s touto technológiou?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matej Nižník
Technológie sú môj full-time koníček! Baví ma "hrať sa" so všetkým, čo má príkazový riadok alebo vývojárské nastavenia. Venujem sa zákulisiu vývoja Androidu a GNU/Linux "záležitostiam".