banner-note-7Model Galaxy S7 Edge je pre Samsung po afére s vybuchujúcim phabletmom Note 7 momentálne najprestížnejší artikel. Spoločnosť sa už pomaly pripravuje na aktualizáciu operačného systému, čo potvrdzuje známy benchmark GeekBench.

V testoch známej aplikácie sa objavil model s označením SM-G935F, ktorý teda ukrýva smartfón Galaxy S7 Edge. Zariadenie v benchmarku bežalo pod operačným systémom Android 7.0 Nougat. Výsledky ukazujú, že nový systém by mal zvýšiť výkon. Pri Androide 6.0.1 Marshmallow smartfón dosiahol v testoch jedného jadra skóre od 1000 do 1900 bodov a pri viacerých jadrách boli hodnoty na úrovni 4200 až 5300 bodov. S najnovším Androidom na palube zariadenie dosiahlo na 2016, respektíve 5587 bodov.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

edgy

Testovaná verzia bola poháňaná osemjadrovým procesorom Exynos 8890. Išlo teda o verziu, ktorá je dostupná aj u nás. Vo verzii pre USA a Čínu sa nachádza čipset Snapdragon 820. Napriek tomu, že Samsung Galaxy S7 Edge sa už objavil v testoch s novým operačným systémom, netreba očakávať aktualizáciu hneď. V každom prípade je jasné, že Samsung na aktualizácii pracuje a veríme v skoré sprístupnenie pre používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom