August bol plodným mesiacom pre mobilné divízie kórejských gigantov. Samsung najprv predstavil to najlepšie zo svojho talóna v podobe Galaxy Note 8-čky, ktorý neskôr nasledoval high-end od LG v podobe modelu V30.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Obe novinky prišli so skutočne nadupaným hardvérom. V útrobách Note 8 (verzia pre americký trh) a V30 tepe procesor Snapdragon 835. Zatiaľ čo Samsung ponúkol tento procesor taktovaný na frekvencii 2,36 GHz, LG vyrukovalo s taktom 2,46 GHz. Rozdiel nájdeme aj v kapacite RAM pamätí, ktorá činí v prípade Note 8-čky 6 GB a v prípade V30 4 GB.

Poznávacím znamením oboch modelov je aj displej s pomerom 2:1 a OLED technológiou. Pôsobivý hardvér oboch titánov teda prirodzene vyvolal otázku, ktorý z nich je výkonnejší? O LG je známe, že svoje zariadenia optimalizovať veľmi dobre. V prípade menšieho kórejského výrobcu taktiež hraje do karát lepší takt procesora. Bude teda Galaxy Note 8 stačiť na porazenie V30-ky výhoda v podobe 6 GB RAM? Viac ti už ale neprezradíme a určite si pozri priložené video tohto rýchlostného súboja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.