banner-note-7
Od predstavenia Note 7-čky neustále počúvame nové a nové informácie o tomto nadupanom phablete. Samsung dokázal vytvoriť niečo jedinečné a doteraz v smartfónovom priemysle nevídané. Samozrejme, za brutálnu cenu 850 € nie sú žiadne kompromisy a fanúšikovia netolerujú ani tie najmenšie chyby. Funkcií Galaxy Note 7 je naozaj veľmi veľa, no ktoré sú tie najhlavnejšie a odlišné od zvyšku svetovej konkurencie? 

Odolnosť voči vode (aj S-Pen)

Nástupom minuloročných modelov S7 a S7 Edge Samsung opäť priniesol vodeodolnosť do svojich vlajkových modelov. Táto pre niekoho veľmi dôležitá vlastnosť sa tento rok dostala aj do rady Note. Samsung Galaxy Note 7 je teda plne vode a prachu odolný podľa certifikácie IP68, pričom odolnosťou disponuje aj slávne pero S-Pen. Poznámky teda môžete písať aj pod vodou, i keď nevieme, kto niečo takéto využíva.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

note-7-vodeodolnost

Funkcie inteligentného pera S-Pen

Práve toto je časť alebo vlastnosť, ktorá láka používateľov na prechod do série Galaxy Note najviac. Mnoho fanúšikov dokonca prešlo z iPhonov a iOS práve na smartfóny Samsung Galaxy Note. Z pera S-Pen dokážete vykúzliť úžasný pracovný nástroj, ktorý razom zvýši vašu produktivitu. Či už ste manažér, podnikateľ, alebo len obyčajný fanúšik Androidu, so smartfónom zo série Note nenájdete prekážku pri používaní.

note-7-s-pen-funkcie

Tento rok sme sa dočkali ďalších prídavných funkcií, ako priblíženie textu, tvorba GIF obrázka z videa bežiaceho práve na displeji a nového spôsobu práce s multitaskingom. Zvýšená bola aj citlivosť pera, a to až dvojnásobne.

Najlepší fotoaparát na svete

Už stajňový kolega, model S7 Edge, disponoval historicky najlepším fotoaparátom v smartfóne. Výsledky, ktoré podáva 12 MPx snímač, sú jednoducho dychberúce. Vzhľadom na to, že Samsung integroval rovnaký snímač aj v Note 7-ke a mierne vylepšil softvér, respektíve post-processing, dočkali sme sa suverénne najlepšieho „foto smartfónu“. Práve nadupaný fotoaparát láka potencionálnych zákazníkov k novým zariadeniam z dielne giganta.

Samsung Galaxy Note 7 na Slovensku

jbareham_160811_1180_A_0282.0

Zahnutý 5,7-palcový 2K Super AMOLED displej aka najlepší na svete

Podľa mnohých je zahnutý displej len esteticky príťažlivý a nemá žiadne opodstatnené funkcie, ktoré by boli kľúčové k lepšiemu používaniu daného smartfónu. Z časti s týmto tvrdením aj súhlasíme, no povedzme si úprimne, pohľad na displej Galaxy Note 7 musí očariť aj tých najväčších odporcov a jedná sa o technologický skvost tej najvyššej úrovne.

galaxy-note-7

Dokonca už aj čínski výrobcovia podľahli tomuto trendu a nadchádzajúci high-end phablet Xiaomi, Mi Note 2, by už mal taktiež disponovať zahnutým 2K displejom. Vývoj displejov naozaj nezastavíme a sme veľmi zvedaví, čo prinesie budúcnosť.

TIP: Unikli fotografie zakriveného predného panelu Xiaomi Mi Note 2

Dizajn, ktorý očarí už na prvý pohľad

Ďalšia oblasť, v ktorej zaznamenal Samsung markantný vzostup kvality. Note 7-ka je akousi čerešničkou na torte v dvojročnej evolúcii dizajnov vlajkových smartfónov juhokórejskej spoločnosti. Základom, ktorý vytvára tento úžasný dojem, sú dva úplne totožné kusy skla na prednej a zadnej strane. Zariadenie teda pôsobí úplne symetricky bez nedokonalých konštrukčných neduhov. Dokonca, aj keď má smartfón 5,7-palcový displej, jeho pomer displeja k prednej strane je lepší ako v prípade iPhone 6S Plus s 5,5-palcovým displejom.

galaxy-note-7-oficialne-7

„Neobmedzené“ úložisko

64 GB internej pamäte a možnosť dodatočného rozšírenia microSD kartami o ďalších 256 GB! Táto kombinácia musí splniť očakávania aj toho najväčšieho fanatika. MicroSD kartu môžete dokonca využívať aj ako úložisko pre hry alebo aplikácie. Ak si toto všetko zosumarizujeme, momentálne len ťažko nájdeme vlajkovú loď, ktorá by ponúkala rovnakú veľkosť úložiska pre osobné súbory používateľa.

samsung-galaxy-note-7-unboxing-aa-20-of-27-1000x563

Mnohí sa hádajú, že Note 7-ka je len akýmsi zväčšeným modelom S7 Edge s pridaným S-Penom navyše. Tu by sme mohli značne nesúhlasiť, nakoľko phablet skrýva oveľa viac funkcií, ktoré dokáže majiteľ pri práci využiť. Veľmi sa tešíme na odpoveď konkurencie, ktorá na seba určite nenechá dlho čakať. Zaujíma nás najmä to, čo predstaví v najbližšej dobe Xiaomi, ktoré by mohlo na Galaxy Note 7 „zaútočiť“ s pripravovaným modelom Mi Note 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom