banner-note-7


Po kauze, ktorá skutočne otriasla svetom technológií, sa juhokórejský gigant Samsung ešte stále spamätáva. Samartfón, ktorý mal ukázať svetu to najlepšie pohorel na plnej čiare a to bohužiaľ doslovne.

Vďaka nefungujúcim ochranným obvodom nad batériou sa stali niektoré kusy Note 7 nebezpečné. Batérie začali horieť, čo v kombinácii s vodotesnou konštrukciou spôsobovalo explózie. I keď sa tejto kauzy týkali len niektoré modely, Samsung sa rozhodol stiahnuť predaj Note 7 aj za cenu, že stratí náskok pred predstavením nového iPhone.

galaxy-note-7-ikona-baterie

Naľavo model Note 7 s bezpečnou batériou

Na európsky trh by mal vstúpiť nový, opravený Galaxy Note 7 až v novembri, no ak ste si smartfón predobjednali alebo kúpili do 15. septembra, netreba panikáriť. Spoločnosť sa zachovala čestne a všetky modely, ktoré mali potenciál byť kazové oficiálne zákazníkom vymení za tie, ktoré už prešli úpravou. Samsung tiež vydal na všetky podozrivé zariadenia aktualizáciu, ktorá zabráni zariadeniu nabiť sa nad 60% a upozorňuje majiteľa na to, aby zariadenie vrátil.

galaxy-note-7-predaje-eu

Kauza zasiahla spoločnosť v bode, kedy sa jej najviac darilo po stránke predajov, no predovšetkým aj po stránke spokojnosti užívateľov. Podľa odhadov sa kauza týka 2.5 milióna zariadení a spoločnosť vyšli chybné Note 7-mičky na niečo vyše 1 miliardu dolárov, čo skutočne firma pocíti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP