Na internete sa čoraz viac objavujú špekulácie ohľadom novej verzie smart hodiniek Gear S4 od Samsungu, ktoré prídu na trh pravdepodobne už tento rok.

Trhu s inteligentnými hodinkami dominuje Apple a Samsung zostáva jeden z mála porovnateľných veľkých výrobcov, ktorý sa mu snaží konkurovať. Poďme sa teda pozrieť na to, aké novinky by mali Gear S4 priniesť.

Dizajn

Neočakávajú sa prevratné zmeny, aspoň čo sa týka vzhľadu hodiniek. Typický kruhový tvar ostáva, veď už predchádzajúca generácia vyzerala veľmi elegantne v každej verzii. Rovnako sa vráti aj patentovaný rotujúci okraj hodiniek, ktorý sa stal ich integrálnou súčasťou a existuje mnoho aplikácií, ktorý tento systém podporujú. Dohady však naznačujú, že pod rotujúcim okrajom má byť umiestnený malý displej, cez ktorý by mal používateľ prístup k menu.

Čo sa týka použitých materiálov, hodinky by sa mali zas spoľahnúť na prémiovejšie materiály ako sú nerezová oceľ a hliník a ako ochranné sklo by malo byť použíté Gorilla Glass vo verzii 5. Možno sa dočkáme aj extraprémiového vyhotovenia s použitím zafíru.

Hardvér

Z pohľadu hardvérovej výbavy by sme očakávali zlepšenie na všetkých frontoch, veď od vydania poslednej verzie ubehli už skoro dva roky, aj keď z hľadiska efektívnosti a rýchlosti nemôžeme súčasnej verzii nič vyčítať. Aj vo veľkosti a výdrže batérie sa očakávajú vylepšenia, trendom dnešných dní je čo najdlhšia výdrž. Jedna zo špekulácií hovorí, že Samsung pracuje na technológií, ktorá umožní implementovať flexibilnú batériu do remienku hodiniek.

Pri displeji sa technológia asi nezmení a s OLED displejmi sa stretneme aj v Gear S4. Konektivita bola aj v predchádzajúcej verzii výborná a nepredpokladá sa, že by sa to menilo, takže môžeme očakávať aj verziu s LTE pripojením.

Softvér

Je veľká šanca, že podobne ako pri smartfónoch Galaxy S9 a S9 plus sa v hodinkách objaví funkcia na meranie krvného tlaku. Hovorí sa aj o vylepšenom monitorovaní spánku. Operačným systémom by mal ostať Tizen, ktorý je perfektne odladený na prácu so smart hodinkami. Kompatibilné budú podobne ako v minulosti s telefónmi so systémom Android aj iOS.

Cena

Vzhľadom na predpokladané vlastnosti a štartovaciu cenu poslednej verzie, cena okolo 400 eur sa nám zdá viac ako reálna. Môžeme očakávať aj rôzne edície ako v minulosti, takže je ťažké odhadnúť aké rozdiely môžeme čakať či v cene alebo výbave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom