V priebehu tohto roka nám Huawei skvelým spôsobom ukázal, ako môžu na smartfóne fungovať tri zadné fotoaparáty. Teraz sa však o slovo hlási Samsung. Na svete je totiž prvý smartfón so štvoricou zadných fotoaparátov Galaxy A9.

Predstavenie novinky Samsungu sa konalo dnes v talianskom meste Miláno. Samozrejme, najväčším ťahákom sú bezpochyby štyri zadné fotoaparáty, ktoré prichádzajú s rôznymi špecifikáciami a ponúknu používateľom rôzne možnosti. Na vytvorenie štandardných snímok slúži primárny snímač s rozlíšením 24 MPx a clonou f/1.7. Tento snímač bude využívaný aj počas snímania v zhoršených svetelných podmienok. Druhý fotoaparát ponúka teleobjektív, takže zaistí 2-násobný optický zoom pri rozlíšení 10 MPx a svetelnosti f/2.4.

Samsung

Do zostavy sa pridáva aj snímač pre vytváranie záberov so selektívnou hĺbkou ostrosti. Ponúka pritom rozlíšenie 5 MPx a clonové číslo je na hodnote f/2.2. Používateľ ho využije pre vytváranie bokeh efektu s rozostreným pozadím. Štvoricu uzatvára ultraširokouhlý objektív so zorným poľom 120°, rozlíšením 8 MPx a clonou f/2.4. Slúži na zachytenie širšej scény.

Samsung Galaxy A9 zároveň disponuje aj softvérovými funkciami pre vylepšenie snímok. Vo výbave sa nachádza technológia optimalizácie scén, ktorú v prípade výrobcu poznáme už z Galaxy Note 9. Štvorica fotoaparátov teda ponúka viaceré možnosti pre zachytenie záberov s rôznymi špecifikami. Uvidíme, aké výsledky zariadenie ponúkne pri reálnom testovaní. Predný fotoaparát prichádza s rozlíšením 24 MPx a clonou f/2.0.

AMOLED a Snapdragon

Čo sa týka ďalšej výbavy, tak Samsung Galaxy A9 dostáva Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,3 palca. Na obrazovke s pomerom strán 19:9 bude k dispozícii rozlíšenie FullHD+ (1080 x 2220). Rozmery zariadenia sa zastavili na hodnotách 162,5 x 77 x 7,8 mm pri váhe 183 g. Zadná strana ponúka 3D zaoblené sklo pre lepšiu ergonómiu. Vyrobený je v troch farebných variáciách: čiernej Caviar Black, modrej Lemonade Blue a ružovej Bubblegum Pink. Na Slovensku budú dostupne prvé dve spomínané.

Vnútri zariadenia sa skrýva osemjadrový procesor Snapdragon 660 a 6 GB RAM. K dispozícii bude jediná pamäťová konfigurácia so 128 GB úložiskom s možnosťou rozšírenia o maximálne 512 GB prostredníctvom microSD karty. Batéria disponuje kapacitou 3800 mAh, pričom bližšie informácie o dostupnej technológii rýchleho nabíjania ešte nie sú známe. Operačným systémom je na úvod Android 8.0.

Samsung

A teraz k cene a dostupnosti. Na Slovensku bude Galaxy A9 k dispozícii v čiernej farbe exkluzívne u mobilného operátora Orange a v špeciálnej gradientnej modrej (Lemonade Blue) farbe v značkových predajniach Samsung. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy A9 bude 579 € a v predaji bude od polovice novembra. Čo teda hovoríš na štyri fotoaparáty v smartfóne?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom