banner-pixel
Pred rokom v decembri predstavil Samsung svoju A-sériu smartfónov spadajúcich do strednej triedy. Súdiac podľa záplavy certifikácií pre model A7 (2017) a fotografií nižšie, by mohli byť nové modely predstavené už v najbližších týždňoch, rok po tom čo spoločnosť predstavila model A7 2016. Môžeme sa tešiť na nový dizajn a vodeodolnosť. 

Nový model A7 by mal disponovať 5,7-palcovým FullHD AMOLED displejom, čo je oproti jeho 5,5-palcovom predchodcovi o čosi viac. To môže byť spôsobené pridaním väčšej batérie, ktorá tento rok pojme kapacitu 3500 mAh. Poháňaný by mal byť čipsetom Exynos 7880 a 3 GB operačnou pamäťou. Interné úložisko 32 GB/64 GB bude možné rozšíriť vďaka klasickej microSD karte. Skvelou správou je pridanie 16 MPx fotoaparátov z oboch strán, pričom zadný príde v výbornou clonou f/1.9. Nový sklenený dizajn, skener odtlačkov prstov, Always-on displej či USB Type-C sú ďalšími skvelými doplnkami pre model 2017. Najzaujímavejšou časťou, ak nerátame špičkovú selfie kameru, je však IP68 certifikácia, ktorá ponúka najvyšší stupeň odolnosti voči vode a prachu.

Samsung Galaxy A7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na prvých dvoch snímkach v galérií môžeme vidieť modely A3, A5 a A7 v tomto poradí. V predchádzajúcich únikoch týkajúcich sa nového modelu A5, sa hovorilo o hlavnom reproduktore umiestnenom na bočnej hrane. Z obrázkov vyššie nevieme povedať, či bude model A7 rovnako disponovať „reprákom“ na boku, no zdroj fotografií sľubuje, že ďalšie pribudnú čoskoro.

Zariadenie príde s Androidom 6.0 a bude sa radiť do strednej triedy, teda aspoň hardvérom. Oficiálne spustenie predaja by mohlo byť podľa dátumov na displejoch zahájené 2. februára. Na oficiálnu cenovku si ešte budeme musieť počkať, no minuloročný model A7 2016 sa momentálne pohybuje v cenovej hladine 380 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom